Proplan Elegant Derma Mama

GarfiE

Kedisi için proplan derma mama kullanan var mı? Varsa memnun mu mamadan

10 CEVAP

Ecemecme

Sadece 1 kere kullandım tüy dökümü için veteriner önermişti. Mama tavsiyesi istediğinde Proplan/Hills demeyen veterinerin diploması iptal ediliyor sanırım :) Kullandığım dönemde tüy çok döküyordu ve yüzde 40 faydası oldu diyebilirim.

tyguler

Tam hatırlamıyorum benim kedim hep çok su içiyordu da sanki bir gıdım artmıştı proplana gećince ama çok az artmıştı diye hatırlıyorum proplanı bırakalı bayağı oldu tam net hatırlayamıyorum o yüzden

Ecemecme

Proplan ve Royal yerken suyu normalden fazla içiyormuş sonradan farkediyorsun. 1 seneyi aşkın başka mamalara geçtik o kadar su içmiyor normal seviyede.

alabalik32

Yeni sipariş verdim kademeli olarak karıştırıp geçicez bakalım. İnşallah faydasını görürüz.

melist35

kediler su içmeyi çok sevmez normalde, bu yüzden kabızlık ve sindirim problemleri çekerler ara sıra. yani ne kadar çok su içerlerse o kadar iyi. su içmesi neden kötü birşeymiş gibi bahsedilmiş anlayamadım :D
scottish british cinslerine tahılsız yüksek proteinli mamalar çok yaramıyor, özellikle tavuklular. acana ve nd kullanıyordum ama bıraktım.10 gündür royal canin hair&skin mamayı veriyorum ve ciddi bir fark var tüy kalitesinde. omega 3-6 açısından çok zengin bir mama. proplanı kullanmadım ama royalin bu mamasını şiddetle tavsiye ederim.

tyguler

Veteriner önermişti.
O kadar kullandık 1 gram işe yaramadı. Belki sizin kediye yarar ama benim kedimde hiç bir şey değişmedi 1 gram bile dökülmesi azalmadı

GarfiE

Bende 1 aydır kullanıyorum veteriner tavsiyesi ile. nd tavuklu mama alerji kaynaklı yara yaptı diye geçiş yaptık. Dikkat ettiğim mamayı çok sevdi çok yiyor ve fazla su tüketmeye başladı bu mamaya geçince aynı durum olmuşmuydu sizde de ?

GarfiE

Mamayla birlikte su tüketimi artmış mıydı ?

Unabomberr

Sevmedikleri için sürekli su içiyorlarsa mamadan kaynaklı içinde tuz şeker baharat yüklemesi olmasından endişe duyulabilir

ben de pro plan kullanıyorum ama kitten olan mamasını ve gayet memnunum bir ara nd ye geçtik ve aşırı tüy dökülmesi oldu geri tekrar pro plana döndük pro plan herkese gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir mama