Appetite Marka Mama Nasıl?

pisicikimm

Uygun fiyatlı ve sağlıklı bir yavru kedi maması arıyorum. Bu markayı kullanan varsa cevaplarsa sevinirim. Siz hangi markaları tercih ediyorsunuz?

12 CEVAP

aigenc

Herkesin durumu yok, benim gibi birçok öğrenci var ve ne kadar kendimizden kısıp petimize harcama yapmaya çalışsakta bir zaman sonra tıkanıyor. Herkes nd, Royal canin gibi mama almak zorunda değil. Hem bu kediye bağlı; mystic, bonacibo, pro choice gibi uygun mamaları çok sevip onları sağlıklı yapıyor. Bazen Royal canine burun kıvırıyor hatta ishal ediyor. Emin olun pahalı mama harikadır diye bir şey yok. İthal mal olduğu için pahalı. Yurt dışında bu mamaları hiç kullanmıyorlar bile. Tabularınızı yıkın lütfen. Bir insan pahalı mama alamıyor diye kötü bir sahip veya bakamayacağı anlamına gelmiyor

İyi günler.

aigenc

Dr. Sacchi var, söylendiğine göre içinde gerçek et var ve 1,5 kiloluk paketi 40 TL. 10 kiloluk paketi 140 TL. Tabii burada durumu belirleyen kedi olacak. İmkanınız varsa ikisini de denersiniz

İyi günler

ฅ^•ﻌ•^ฅ

starthebudgie

ProPlanın çok iyi bir mama olduğunu sanıyorsunız sanırım.Hayır değil.İçinde mısır var ve mıaır glisemik indeksi yüksel bir tahıl.

aigenc

Proplan iyi bir marka değil. Sadece çok bilindik, resmen whiskas markasından farkı yok.

tyguler

Kaliteli mama kullanın masraftan kaçınmayın deyip de proplan kullnmak ilginçmiş.
ProPlan da sandığınız kadar kaliteli değil. Proplan alacağıma üstüne biraz daha koyar nd alırım.
Felicia nın kısır somonlu mamasindan memnunum ama yavrusunu kullanmadım. Içeriğinde iyi olmayan bir mısır fazladan var yavru mamasında. Kullanmadığım için nasıl olur bilmiyorum ama deneyebilirsiniz 1 kglik alıp

pisicikimm

Pahali bir mama alınca kedimi önemsemiş ancak bütçeme uygun bir mama alınca önemsememiş mi oluyorum yani? Gerçekten bir arkadaşımızın yazdığı gibi pahalı olan her şey kaliteli değildir. Böyle düşünmeniz çok saçma geldi. Hayır bir de kedime verdiğim öneme laf ediyorsunuz bilip bilmeden. Onun için elimden gelenin en iyisini yapıyorum ben de herkes gibi. Böyle boş boş şeyler yazmayın lütfen.

starthebudgie

1.5 kilosu 35 TL civarı bi mama appetite.Onun yerime mystic alın 1.5 kilo 35 TL.Büyük palet alma imkanınız varsa profine,britpremium,bozita,sanabelle gibi mamalata bakın

aigenc

Konu çok dağıldı. Aldığın mama yanında arasıra ciğer, tavuk (kemiksiz), tavuk kalbi(Taurin açısından çok zengin) haşlayıp verirsen kedin için harika olur. Mesela haftanın bir günü bu saydıklarımdan birisini al ve tam öğün olarak ver. Ya da haftanın iki-üç günü yarım öğün olarak ver. Bunun yerine eğer durumun varsa vitamin veya malt alabilirsin. Ben almadım, onun yerine bazen sebze veriyorum. İstersen haşlanmış balkabağını dene, birçok kedi bayılır ama önce kedilerin yiyebileceği sebzelere bak. Üzüm, sarımsak, şeker, soğan vb. şeyler kediler için çok zehirleyici aklında bulunsun.

Not: Yaş mamaları birçok kedi çok sever ama et oranı gerçekten çok az. Eğer kesin su içmeyi sevmiyorsa arasıra yaş mama vermen iyi olur.

Dipnot: Kediler hakkında mükemmel bir bilgim yok, emin ol birçok şeyi düşe kalka öğreniyorsun.

pongul

Golosi kitten

pisicikimm

Diğer cevaplar için teşekkür ederim. Haftada 2 kere falan kedime et yediriyorum yarım öğün olarak. Şu an bir sağlık sorunumuz yok şükür. Ancak yakınımdaki pet shoptan aldığım mamanın içeriği pek hoş değil o yüzden mama değiştirmeye karar verdim.

ya lütfen kedinize kaliteli mamalar kullanın masraftan kısayım diye düşünüyor olabilirsiniz ama bir yandan da masrafı arttırıyorsunuz çünkü kalitesiz mama kullanırsanız ileride kedinizde bazı sağlık sorunları görülebilir. Hem kedinizin sağlığını gerçekten mi önemsemiyorsunuz? O zaman niye sahiplendiniz? Anlıyorum bütçeniz yetmiyor olabilir o zaman büyük kiloluk paketlerde alabilirsiniz. Mesela ben kedime pro plan kitten kullanıyorum genelde ve 10 kg lık alırsak muhafaza edemeyiz diye 3 kg lık alıyoruz 1 kg si 60 tl ye geliyor ama 10 kg alırsak kilosu 45 tl ye geliyor. lütfen kedinize kaliteli mamalar kullanın

ben pro plan iyimi diye sormadım çünkü iyi bir marka olduğunu biliyorum