Kırık Ameliyatı Sonrası Lütfen Bakın!!

patisu35

kedim 9 gün önce ayağından kırık ameliyatı oldu platin takıldı ve şuan ayağının üstüne basıp koltuk ve yatak gibi mesedelere zıplıyor sizce ayağına zararı olurmu kayar mı yamulur mu engel olamıyorum

2 CEVAP

patili

orta boy bir kafeste bir süre kapalı tutun. onun iyiliği için. yoksa zedelenme yırtılma olabilir ki bacagını komple de kaybedebilir. zıplamasına izin vermeyin.

kedilikizzz

Kayıp yamulmaması için yanlış kaynamaması için zaten platini takılmış güzelce ama yine de sert zeminlere siz ayaktayken kucağınızdan yere kadar olan mesafe kadar bile zıpamaması lazım. Koltuk yatak yumuşak olabilir orraya çıkmasında sorun olmaz ama inmesinde sorun olacaktır. Koltuğun yatağın yanına yere yastıklar yerleştirebilirsiniz merdiven gibi kullansın ama zaten 9 gün olmuş güzelce kaynamıştır bile. O kadar korkulacak bir durum yok yani. İnşallah bacağı eskisinden daha sağlam olur yavrucağın.