Brit Care Kedi Maması

normalde kedime pro plan kitten kullanıyordum ama artık veterinerimiz yetişkin kedi mamasına geçebileceğimizi ve yetişkin kedi maması olarak tahılsız veya az tahıllı mamalara yönelmemizi söyledi ve brit care önerdi kullanan var mı hangi serisini kullanıyorsunuz ve tuvalet kokusu oluyor mu memnun musunuz?

10 CEVAP

sanabelle hakkında bilgisi olan var mı memnun musunuz

sanabellle mi daha iyi brit care mi

pongul

Brit daha iyi, ancak çok koku yapma sorunu her iki mamada da var

starthebudgie

Et içeren mama =Koku.Bu ikisinden britcare daha iyi.sanabellede olabilir ama.hamgisi kedinize iyi gelirse onu kullanın

pongul

Ona bakarsak acana ve orijen daha çok et içerirken brit ve sanabelle kadar dışkıda koku yapmıyor. Hatta acananın mqma hali bile iştah açıcı kokuyor. Hammadde kalitesiyle de ilgisi oldugunu düşünüyorum.
Sanabelle'de lizin gibi bileşenler yokkem brit'de var . İkisinden birisi olacaksa britcare

starthebudgie

Yanlış anladınız siz galiba.Örneğin X kedisi Acana yiyor.Dışkısı 10 üzerinden 7 kokuyor.Aynı kedi felicia yiyor 10 üzerinden 5 kokuyor.Dediğiniz gibi kedinin yapısına ve hammadeye göre durum değişebilir ama benim deneyimlerime göre içşnde et olan markalar hayvansal protein olanlara göre daha fazla kokuttu.Yanlış anlaşılma içim özüe dilerim

fatmanurxak

Brit care bazı kedilerde ishal yapıyor benim kedimi de aynı şekilde yaptı bugün biter yarın biter dedim haftalarca mamaya devam ettim ama asla bitmedi en son dayanamayıp başka mama aldım, ertesi gün ishali kesildi. Bu şekilde çok yazı okudum brit care ile ilgili evet içerik olarak güzel bir mama, her kedi de bir olmuyor tabii ki alıp deneyebilirsiniz.

pongul

Hepsini yıllardır kullandım kedilerle farklı dönemlerde, naturea, acana, orijen bolca gerçek et içermelerine rağmen dışkı kokusu ve kıvamı konusunda hiç üzmezken, sanabelle ve brit maalesef bu konuda hep sıkıntı yaşattı.

starthebudgie

Herk kedide farklı etki eder.Benşm kedimde et içeren mamalar diğerlerine göre daha çok komu yaptı