Kedileri Anlaştırmak

maxleo234

Merhabalar 1 hafta öncede soru sormuştum bu konu hakkında hala çözemedim maalesef iki erkek kedim var biri kısır diğeri de artık kısır. Kısırlaştırmadan önce onuda bir kere çiftleştirmek istedim sonrasında kısırlaştıracaktım. Dişiyi eve aldım 4-5 günlüğüne ve kısır olan kedimi de akrabama gönderdim hergünde yanına gittim. Geri aldığımda birbirlerine tıslayıp kavga etmeye başladılar 2 haftadır böyleler her şeyi denedim ayrı odalardalar sürekli arada birbirlerine gösteriyorum kısır olan kedim oğlundan korkuyor diğeri de uyanıkken sürekli onu takip etmek istiyo bi anda kıstırıp üzerine doğru koşuyor bu yüzdende babası tıslıyo sonra kavga başlıyo bende en iyisi kısırlaştırdım belki oda biraz sakinler diye. Eğer düzelmezse veteriner sakinleştiren bi hap önerdi kesin çözüm diye yan etkisi azmış ve zararlı değilmiş en sonunda onu denemek zorunda kalacağım😔😔 tavsiye ettiğiniz bir şey var mı ya da bu duruma benzer durumlar yaşayıp çözebilen önceliğim doğal yollarla çözmek

3 CEVAP

maxleo234

@firuzecik evet zarar veriyorlar maalesef bende o yüzden hep diken üstündeyim ikisini birlikte bırakınca 😕 tüylerini koparıyolar ikisi erkek olduğu için daha zorlu bir süreç sanırım

maxleo234

Bu arada feliway sprey kullanan var mı? Onunda sakinleştirici etkisi olduğunu duydum olmazsa onu alacağım

Firuzecik

Kavga ederken zarar veriyorlar mı? Eğer zarar vermiyorlarsa kendi hallerine bırak bir süre sonra birisi üstünlüğünü kuracaktır. Benim erkek kedim de sürekli dişiyle boğuşmak istiyor. Dişi kedim o yaklaşınca direkt kendini yere atıyor. Arada kavga etseler de dişi kaçıyor ya da ben müdahale ediyorum. Ben de sakinleştirici kullanmayı düşündüm ama sonra ona bir zararı olur diye vazgeçtim kendi hallerine bıraktım.