Kedim Parazit Kustu

kedimin dışkısında parazit görmemizle beraber veterinere gittik ve iç parazit uyguladı iki gün saha uygulayacak eve geldik kedim mama yedi ve sonrasında kustu mamalar bütün bütündü ve bir tane parazit vardı tehlikeli bir durum mu dışkı yoluyla atması gerekmiyor muydu?

9 CEVAP

abyso_os

Karnı şiş mi? Benim kızımın karnı şiş ama parazit ne kusuyor ne çıkarıyor merak ettim

evet kedimin karnı şiş biz de sokaktan sahiplendik ve veteriner karnını görünce şişliğini ve üstüne parazit çıkarınca kesin teşhis koymış oldu parazit şişlik de yapıyor yani

cerenruya

Normal bir durum vücuttan atmaya calisiyor tedirgin olmayın

mihriii

kusarak da atabiliyorlar diye biliyorum normal

Benim kedim de parazitini hem dışkıdan hemde kusarak çıkarmıştı. 3.5 aylıkken karnı şiş bir durumda sokaktan sahiplendim. Gaz problemi de olmuştu. Veteriner iç dış uyguladıktan sonra 3.günü parazitleri döktü. Kusarak çıkarması beni korkutmuştu ama veterinerin verdiği tedaviyle toparlandı. Şimdi 2 yaşında. Düzenli iç dış parazitlerini oluyor. Bir daha da dökmedi. Kusarak da çıkardığı için bence veterinerinize başvurun tedavi uygulanması lazım.

tedavi uygulanıyor şuan üç doz şeklinde parazit uygulayacak ayrı olarak bir kaç ilaç ds uyguladı

teşekkürler

Lilium

Kedinizin durumu nedir?

buusracikk

Hap verildiyse ya da aşı yapıldıysa geride kalan parazitleri ya dışkı ya da kusma yoluyla atarlar benim kedilerdimde de aynı sorunu yaşadık dışkı yoluyla attılar