Kedilerde Güzellik Algısı

Asil50

Merhaba. Arkadaşalar enteresan bir şey takıldı aklıma. Bizim evin etrafında bir dişi kedi dolaniyor benim Manuş oğlum ile bakisıyorlar ☺ tuhaf olan şu ki benim oğlan kısır ve o dişinin de etrafinda birsürü erkek kedi dolaşıyor ama kedicik bizim oğlandan gözünü ayıramıyor bu gün neredeyse eve girecekti bu arada ev giriş kat olduğu için rahat rahat bakışıyorlar🤣 gece gündüz bizim balkonun altında. Acaba kedilerde guzellik algısı varmıdır. Benim oğlanın güzelliğine vurulmuş olabilirmi?

4 CEVAP

tyguler

Hahahhah sanmıyorum belki sizin kediniz daha temiz, bakımlı olduğu için o da öyle bakım istediği için geliyor olabilir. İmkanınız varsa o kediyi de besleyin aşılarını falan yaptırın evde rahat rahat bakışsınlar

DoraFiko

Bence var :) çünkü dişi kediler kızgınlık döneminde her erkek kedi ile çiftleşmiyor. Yani eş seçiyorlar. Beğenmediğiyle çiftleşmiyor.
Bu arada bizim evimizde giriş katı. Ve ben camın mermerine mama kabı koydum hep dolu oluyor gelip gidip yiyor kediler. Benim kedilerimde erkek ve kısır. Ama gelenlerin içinde bir dişi var cama sürtünüyor mermerde yuvarlanıyor popo kaldırıyor :)) bizimkide ona karşı daha farklı diğer gelenlere tıslıyor o dişi gelince elinde olsa camı açıp eve alacak :)

Annemdeki kısır dişi kedimiz 9 yaşındayken balkondan bir erkek kediye takmıştı. 3. Katta oturuyoruz. Erkek kedinin umrunda değil tabi o başka kedilerin peşinde. Bizim kedimiz arada dışarı çıkar her çıktığında o kediyi köşeye sıkıştırıp döverdi takmıştı ona. Balkondan bakarken demirlere sürtünürdü onu görğnce ama aşağıda canından bezdirirdi. Bence aşık olmuştu 😀

Asil50

Demekki herkesin başına benzer durumlar gelebilyormus🤣 dışarıdaki hayvanlar ile elimizden geldiği kadar ilgileniyoruz ama bizim kız yabani eve alsam da gelmez keşke alabilsen ama ikinci bi kediye bütçem izin vermiyor 🤭