Kediler Neye Stres Yapar?

rebeccaztre

Merhaba, gıda alerjisi olan kedim var. Alerjik mama kullanıyoruz. Bunda problem yok. Fakat yalanması oldukça fazla. Özellikle ön iki kolunu çok yalıyor. Bazı arkadaşlar stres olabilir dedi. Kediler neyden stres olur? Evde herkes onunla ilgileniyor. Suyu her zaman temiz, maması da hill's z/d food sensitive olanından. Yeterince oyun da oynuyoruz, evde her yere girip çıkabiliyor. Sebebi nedir ,çok yardıma ihityacım var.

8 CEVAP

tyguler

Süpürge, başka kediler, ses yapan eşyalar, misafir, eve gelen insanlar, eve yeni gelmiş olma yapabiliyor. Tabi daha bir sürü şey de stres yapabilir ama benim bildiklerim bunlar

rebeccaztre

  1. katta oturuyoruz. Cama gelen kediler oluyor. Buna stres olmuş olabilir mi? Süpürgeden de çok korkuyor. Bir de veterinere giderken.

Renklipati

Süpürge hatta viledanın püsküllü ucu ondan bile görünce kaçıyor, yüksek ses hemen irkiliyor sesli oyuncak hiç yaklaşmaz

tyguler

Yakın zamanda veterinere gittiyseniz olabilir. Camdaki kedilere tıslıyor mu veya onlar kedinize tıslıyor mu belki ondan da olabilir. Süpürgeyi her gün çalıştırıyorsanız ve mesela o uyurken ćalıştırıyorsanız stres ermiş olabilir mümkünse kedi başka odadayken süpürün.

rebeccaztre

Süpürgeyi görünce kaçıyor. Uyuduğu zaman hiç yapmıyoruz. Camdaki kedilere tıslamıyor hatta iki ayağının üzerine kalkıyor, onlara hareketler yapıyor vs. Gürültülü bir oyuncağı yok.

rebeccaztre

Isırdığı bir oyuncak var. Tabu kuklası. Buna sinir oluyor gibi. Ortadan kaldıralım mı?

tyguler

Kaldırın sinir oluyorsa

rebeccaztre

Başka stres olmuş kedisi olan var mı? Ne yaptınız?