Kedim Tüm Mama Kusuyor

Biz onu sahiplendiğimizden beri kustuğunu görmedim. Zaman içerisinde sürekli mama değiştirdiğimiz oldu ve yine kusmamıştı. Ama bugün yeni geçtiğimiz mamadan ne zaman yese sindirilmemiş haliyle geri kusuyor ne yapacağımı bilmiyorum

5 CEVAP

tyguler

Tüy geldi mi kusmukta
Tüy geldiyse yuttuğu tuyleri ćıkariyordur malt verebilirsiniz.

Benim kedim de geçenlerde sadece mama kusmuştu veteriner mama kalitesizse olabilir demişti o sıra friskies kullanıyirduk. Bir daha kusarsa kliniğe gelin dedi.

duman43

Kedinize ılık su içirin icine bir kaç damla
Limon damlatın sindirimine çok yardımcı olucaktır Gecmez ise veteriner şart

Succubus

Mamayı hızlı yiyor olabilir. Mama yerken gözlemleyin. Sokak kedilerinde aç kalmamak için mamayı bitirmeye çalışma ve hızlı yeme gibi problemler yaşanabiliyor. Sizinki de belki çok sevdiği için tıka basa ve hızlıca yeterince çiğnemeden yutuyordur. Ve fazla yediğinden de kusuyordur. Bunun için az az sık sık besleme ya da yavaş besleme kapları kullanılabilir.
Olay mama içeriği vs olsaydı muhtemelen biraz daha sindirilmiş ya da en azından çiğnenmiş olarak çıkarırdı.

Hayır tüy kusmadı sadece mama

mihriii

kusması zararlı midesi için bence mama değiştirmeniz gerek ama veterinere danışmanız lazım