Tüy Dökme Nedeni

nitecneles

Kedim kızgınlık döneminde ve tüy döküyor. Fakat kulağının arkasındaki bir bölgede baya fazla dökülme olmuş. Bu olmadan önce veterinerde baya korkmuştu aşı yapılırken ve dışkılamıştı da korkudan. Buradaki tüy dökmesinin nedeni sizce stres midir yoksa kızgınlık döneminden mi kaynaklanıyordur?

6 CEVAP

Haceli

Bizimkinde öyle ama kızgınlık döneminde deyil eğer öğrenirsen buraya yazabilir isin

Haceli

Büyük ihtimalle kızgınlık dönemi

aigenc

Stresten kaynaklı olabilir, mantar olabilir... Bunu veteriner belirler tabii ama mantar gibi bir şeyse elma sirkesi ile temizliyorlar. Mantardan şüpheleniyorsanız elma sirkesini öneririm.

İyi günler.

ฅ^•ﻌ•^ฅ

emreovec

O bölgedeki dökme çok kızgınlık ya mevsimsel değildir. Ya stres kaynaklıdır ya da deri hastalığına sebep olan bir şey vardır.

Akitanya

Stres yüzünden veya alerjik bir deri sorunundan olabilir.

nitecneles

Mantar olduğunu sanmıyorum. Herhangir bir şey yok. Stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama geçirecek bir şey var mıdır bunu? Yoksa dökülmeye devam mı eder