N&D Düşük Tahıllı Mama Kaşıntı Sorunu.

Ceiron

Merhaba köpeğim 1 haftadır kaşınıyor çok aşırı bir kaşıntısı yok ama ara ara kendini kaşıyor.Herhangi bir döküntüsü kızarıklığı yok şuan. N&D düşük tahıllı kuzu etli mama kullanıyorum. 5 kg mamayı bitirdi ve yeni başladı kaşıntılar. Şuan herşeyi kestim ödül maması dahil kaşıntı geçmezse yeni mama arayışına gireceğim.İnsallah ödül mamasi yapmıştır diyorum profine tavuklu balıklı sandviç sticki baya verdik. Tuvalet eğitiminde çünkü.Eger mamadan ise Acana ve orijen kullanamam kaşıntısı protein fazlalığından olabilir.Bu yüzden tahıllı hangi mamayı tavsiye edersiniz. Hepsinde mısıri ıvır ziviri var kötünün iyisi hangisi.
Bu arada dış ve iç paraziti tekrarlattim kaşıntı devam ediyor.

15 CEVAP

starthebudgie

Brit premium brit cate bravery de olabilir.acananında daha az protein içeren çeşitleri var aslında

Pashaoglum

Ben vet tavsiyesiyle royal canin kullandım çok memnunduk ama çevreden kullanmamı söylediler ve çoğunluk n&d tavsiye etti, kullanmaya başladıktan sonra hapşırık başladı sonra yoğunlaştı, öksürüğe doğru, hekimimiz bir sorunu yok dedi testler temiz, n&d iyi bir mamadır dedi, bende ödül mamalarını kesitim sizin gibi düşündüm gimcatti markaları, bir kaç kişiden hatta buradan bile n&d nin alerji yaptığını duydum anında kestim mama kabındakini bile aldım, yavaş yavaş düzeldi şuan neredeyse hiç hapşırmıyor çok şükür, acana, bozita ve orijen kullanıyoruz (kendisi sıkılgan olduğu için böyle alıştırdım) çok memnunuz. O kadar ki sokaktaki minnoşlara bile direk veremedim, mamalarında eser miktarda karıştırıp verdim gerçekten çok kötü yaptı.

pongul

Profine hipoallerjenik

Sselin1

Brit care in Pirinc iceren serisini kullanabilirsiniz. Icinde misir koruyucu vs bulunmuyor. Temiz icerikli bir mama.

starthebudgie

Profine gibi mamalar olabilir.

starthebudgie

Pardon tahılı demişsimiz.Bu durumda brit premium olabilir

Ceiron

Cevaplarınız için çok teşekkürler.Köpeğim 5 aylık ilk geldiğinde evimize 2kg kadar royal canin kullandım araştırmalar sonucu N&D markasına yöneldim.Kaşıntı harici çok memnunum aslında gerçekten köpeğimi gören baya besili ve alımlı diyor gelişimi çok güzel gidiyordu kaşıntı sıkıntısı alternatife yönlendirdi ama yavruluk döneminde de öyle mısırlı pirinçli mamalara geçmekte istemiyorum acaba Acana Heritage small breed alsam iyi gelir mi ? Ya protein fazla geldiyse gibi düşünceler var.Daha kötüye gitmesinden korktuğum için çekiniyorum.Veterinerim kesinlikle tahıllı mama kullan diyor.Tahılsız mamaların açtığı sorunları biliyorum kaç tane geliyor bana hepsi de Acana kullanan hayvanlardı diyor. Advance ve Hills öneriyor malum her veteriner gibi bende direniyorum bakalım bugün kafaya koyup Advance alıyordum az daha içinde ki pirinç mısır ve et oranını görünce enayilik dedim.

savagemouse

Tahıllı mama kullanın bence ama mısır ve buğday olmasın.Brit premium iyi gibi sadece pirinç var tahıl olaral

melist35

tahıllı mamalarda en iyisi proplan, %20 civarı et içeriği de var. vitamin değerleri de çok iyi

Pashaoglum

Biz köpeğimize 17 yıl boyunca hiç şaşmadan Hills kullandık ama aşırı hareketli bir köpekti, galiba çocuğun aktifliğide etkili mama seçiminde n&d nin tam tersi bir mama yol gösterecektir.

Pashaoglum

Biz köpeğimize 17 yıl boyunca hiç şaşmadan Hills kullandık ama aşırı hareketli bir köpekti, galiba çocuğun aktifliğide etkili mama seçiminde n&d nin tam tersi bir mama yol gösterecektir.

Pashaoglum

Biz köpeğimize 17 yıl boyunca hiç şaşmadan Hills kullandık ama aşırı hareketli bir köpekti, galiba çocuğun aktifliğide etkili mama seçiminde n&d nin tam tersi bir mama yol gösterecektir.

Ceiron

Ekleme yapmak istedim arkadaşlar köpeğimin kaşıntısı geçti ve şuan çok şükür o dertten yana sıkıntım kalmadı.Tahminen ödül maması kaynaklı bir sıkıntı oldu veya baska bilmedigim birşey alerji yaptı ama mamadan kaynaklı olmadığını söyleyebilirim.N&D'ye devam :)

Asasasac

Tara