Kedim Kendini Kaşıyıp Yara Yapıyor Rahatlaması İçin Ne Yapabilirim

Begovi3

Kedim miya evde 3 gündür akşamları kaşınıp miyavlıyor sürekli yalanıyor bugün çok daha kötü oldu kulağı yara içinde sanki derisinden rahatsızmış gibi bi oraya bi buraya koşturuyor ne yapıcam bilemedim yarın veterinere götürücem ama şuan ne yapsam rahatlar gördükçe kötü oluyorum

5 CEVAP

asrayildrm

crystalin dr animal gbi spreyler varsa temizleyebilirsiniz derisini çok iyi geliyor

pongul

Siyah çay ya da papatya çayı demleyin, demiyle ıslak pamugu batırarak hafif hafif silin kulakları, gövdesini. Birazcık da olsa rahatlık verir.

Tırnakları uzunsa kısaltabilirsiniz ki daha çok yara yapmasın. Geçmiş olsun 🙏

Elifsu17

eczaneden beklazon losyon alabilirsiniz, kaşıntı giderilmesi için kullanılıyor, açık yaralara sürmeyin sadece. günde 1 uygulanabilir. bizde de aynı şikayet oldu (kaşıntı-tüy dökülmesi) veterinerimiz bunu önermişti.

melist35

stres kaynaklı aşırı yalanma olabilir. feliway difüzör bu tür durumlar için birebirdir.