Hindistan Cevizi Yağını Diş/Diş Etine Kullanan Arkadaşlarım

Selamlar arkadaşlar. Kedim 7 aylık. Diş değiştirme dönemimiz biraz zorlu geçti. Crystalin spreyle hallettik ağız kokusunu vs. Şu an iyi gibi fakat ben tedbirli olmak adına ve dişleri için artık sorun olmaması için hindistan cevizi yağı kullanmak istiyorum. Sorum şu; kedisinin diş eti/dişi için hindistan cevizi yağı kullanan var mı? Olumlu dönüşler aldınız mı? Teşekkür ederim şimdiden :)

18 CEVAP

fettahaltuntas

hindistan cevizi yağı doğal bir antiseptiktir çürüklere iyi gelir çok olmamak sartiyla kullanabilirsiniz. Bence hafta en fazla 2 kez hindistan cevizi yağıyla fircalayin gerisini crystalin ile halledin

Teşekkür ederim @pongul.
Ben aslında diş için değil de daha çok diş eti için kullanacağım. Onda da etkisini görür müyüm??

Aslında diş etlerinde pek bir sorun gözükmüyor ama kızarmaya çok müsait. Veteriner de demişti zaten fırçalamaya ve ağzını steril tutmaya özen gösterin diye. Crystalin aldık şimdi de yağı alalım dedim kendimce

pongul

Hindistancevizi yağı laurik asit de içerdiği için iç sistemine de faydalı kedinin. Onunla başlamanızı tavsiye ederim.
Çörek otu yağını her kedinin karaciğeri kaldırmıyor. Potansiyel alerjendir ve dozajı ayarlamak zor.

Çok teşekkür ederim. Kullanan arkadaşlarımı hâlâ bekliyorum :)

pongul

Evet gayet etkili soğuk sıkım ve organik olmak koşulu ile. The lifeco iyidir.

pongul

Tabii görürsünüz, hatta haftada bir tüylerine de çay kaşığı kadar sürüp tarayın, içten dışa şifalı bir şey hindistancevizi yağı.

Çok teşekkür ederim... 🐾♥️🐾

fettahaltuntas

diş etlerinde nasıl bir sorun var?

fettahaltuntas

Anladım cok iyi yapmissiniz bir cok kedi sahibi kedilerinin dislerine dikkat etmez ama cok onemli bir konu dis gunluk duzenli fircalanmali. Ben her gun crystalin ile fircaliyorum bazende çöğrek otu yağı ile tavsiye ederim çöğrek otu yağını iyi gelmediği hiç bir şey yok hemde kediler icin cok sağlikli kolay kolay hasta olmuyorlar 😊

Ya öneriniz için çok teşekkür ederim. Çörek otu yağı da aynı etkiyi gösteriyorsa onu da tercih edebilirim ♥️🐾

fettahaltuntas

kesinlikle guzel patili gunler dilerim 🐾🐾

Ben de normalde Crystalin kullanıyorum ama elimizdeki tükendiğinden ve hemen sipariş veremediğimden Hindistan cevizi yağı da kullanmıştım birkaç kere. Bu yöntemin kesinlikle kedimin favori yöntemi olmadığına eminim çünkü Hindistan cevizi yağından pek hoşlanmıyor ;)

tyguler

Suzionline diş bakımı yazısında illaki diş macunuyla değil hindistan cevizi yağıyla da fırçalayabilirsiniz demisti.
Günlük yarım çay kaşığını geçmeyecek şekilde kullanabilirmişiz.
Linkini bırakıyorum hindistan cevizi yağı biraz aşaģılardaydi.
https://www.suzionline.com/kedi/kedilerde-agiz-ve-dis-bakimi-nasil-olmali/

Rgms

Merhaba, @kedilernedemekistiyor Hindistan cevizi yağı ile ilgili bir konuya değinmek isterim. Yemeklik ve kozmetik için üretilen yağlar farklıdır. Üzerinde “organik”, “ soğuk sıkım” yazması güvenli ve doğal olduğuna dair çok bir şey değiştirmiyor. Ham rafine edilmemiş olmasına, Hexane free (hexane bir petrokimyasal, hindistan cevizi yağını içinde çözündürüyorlar) olmasına dikkat edin. Ben hindistan cevizi yağını hem diş macunu, hem deodorant, hem oilpulling hem de krem yapımında kullanıyorum. Ucuz olanlardan özellikle kaçınmanızı ve bu noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Aksi halde fayda göremeyeceğiniz gibi cilt tahrişi, vücuda emilmesi ile oluşacak sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sevgiler 🐾