Kedi Banyosu

Pretty

Merhabalar, Mart ayında 6. Ayına girecek olan Kedim Mars'ı yıkamayı düşünüyoruz. Normalde bize geleli 2 kere yıkadık ayda bir 2 ayda bir falan, ama geçen kendi kakasına basmıştı. Bu yüzünden onu yıkamayı düşünüyoruz, internette arama yaptım ama bazıları kediler kendilerini temizlerler yıkanmalarına gerek yoktur, bazıları ise kediler ne kadar kendilerini temizleseler bile bazı yerlerini yalayamazlar bu yüzden yıkanmalılar diyor. Bencede Ayda Bir 2 ayda bir yıkanmalılar, ama sizede bir sorayım dedim. Ne yapmalıyız?

19 CEVAP

Pretty

Kedimi zevk için yıkamıyorum kirleniyor

Pashaoglum

Kış aylarında yıkamayın bence kurutsanızda etkileniyorlar. Şampuanda mutlaka kediler için olanı kullanın ben Trixienin şampuanını aldım ama sadece bir kez yıkadım çünkü sinek kovalayacağım diye çamura düştü. Bölgesel kirleniyorsa bölgesel temizleyin kediler için ıslak mendil var ama o olmasada normal ıslak mendil kesinlikle kullanmayın yok organik yok bebek için onlara güvenmeyin ve kullanmayın. Sıcak-ılık su ve pamukla temizleyin yok içime sinmiyor derseniz tek patiyi yıkayın ama kedi şampuanı yoksa suyun sıcaklığına sığının çok zorlukta çıkarırsa bir havluya sarın başı ve yıkayacağınız pati dışarda kalsın o şekilde yıkayın. Kafanız karışmasın aslında herkes aynı şeyi söylüyor yıkamayın. O ayda bir iki ayda bir yıkanması gereken kediler longhairler Persian chinchilla tüyler uzun olduğu için kafi derecede temizleyemiyorlar ki onlarında kışın yıkanmaması tavsiye edilir.

Pashaoglum

Kış aylarında yıkamayın bence kurutsanızda etkileniyorlar. Şampuanda mutlaka kediler için olanı kullanın ben Trixienin şampuanını aldım ama sadece bir kez yıkadım çünkü sinek kovalayacağım diye çamura düştü. Bölgesel kirleniyorsa bölgesel temizleyin kediler için ıslak mendil var ama o olmasada normal ıslak mendil kesinlikle kullanmayın yok organik yok bebek için onlara güvenmeyin ve kullanmayın. Sıcak-ılık su ve pamukla temizleyin yok içime sinmiyor derseniz tek patiyi yıkayın ama kedi şampuanı yoksa suyun sıcaklığına sığının çok zorlukta çıkarırsa bir havluya sarın başı ve yıkayacağınız pati dışarda kalsın o şekilde yıkayın. Kafanız karışmasın aslında herkes aynı şeyi söylüyor yıkamayın. O ayda bir iki ayda bir yıkanması gereken kediler longhairler Persian chinchilla tüyler uzun olduğu için kafi derecede temizleyemiyorlar ki onlarında kışın yıkanmaması tavsiye edilir.