Kedim Çişini Her Zaman Tuvaletin Dibine Yapıştırıyor

Anonymus386040

Kedim yakında 1 yaşına girecek, yaklaşık 9 aydır bizimle beraber. Onu sahiplendiğimiz ilk günden beri çişini en dibe yapıyor. Daha önce bu soruyu sorduğumda ''kumu az koyuyorsunuzdur o yüzden çişi dibe yapışıyordur'' dendi ama hayır yeterince kum koyuyorum. İlla kumu en dibe kadar kazıp çişini yapıştırıyor tuvalet kabına. Çiş yapıştığı için de kum ne kadar iyi olursa olsun kürekle alırken dağılıyor, temizlemem çok zorlaşıyor. Bu durumu yaşayan var mı ne yapmam lazım?

13 CEVAP

Yemin ederim bu durum beni bezdirdi. 20 l koysam yine de dibe yapar. Benim kedim de aynı. Dibe işiyor. Onu alayım derken parçalanıyor. Parçaları toplayayım derken vaktim gidiyor. Parçaları almazsam koku oluyor böyle bir kısır döngü işte 🤦

Firuzecik

Kedinin alışkanlığı sanırım. Nasıl önlenir bilmiyorum. Dediğiniz gibi erkek kedim dibine kadar kazıp yapıyor. Dişi kedim hiç kazmadan direkt işiyor. Dibe yapışınca çok ince aralıklı kürekle minik parçaları toplamak gerekiyor.

Anonymus386040

Gerçekten beni de bezdirdi bu durum. Az kum koymayı denedim, çok kum koymayı denedim sonuç yine aynı. Resmen eziyet yaşıyorum kumu temizlerken :D
Kedinin alışkanlığı sanırım, değişir mi bilmiyorum

milommm

İri taneli kum kullanın daha iyi temizleniyor, ince olanlar çamur gibi kaba yapışıyor.

Pashaoglum

Benimki kabını temizledikten sonra yaptığı ilk çişi normal üste yapıyor sonrasını dibine yapıştırıyor :D Hekimimiz temiz olduğundan emin olmak için kazıyordur, 20 cm kum koyamayacağına göre bu durumu değiştiremezsin dedi. Devasa bir tuvalet aldım, kumu çok koydum bi işe yaramadı, hatta işim dahada zorlaştı. Şimdi az kum koyuyorum, sabah akşam temizliyorum kum az olunca temizlemekte kolay, tabiki ince elekli kürekle, kumu değişirken daha az kum atıyorum, böylesi zaman olarakta daha avantajlı.

milommm

9 aydır aynı şeyi yapıyorsa o zaman az kum koyun, en azından temizlemesi daha kolay olacaktır. Tuvalet kabı için çözüm ise kumun altına naylon serebilirsiniz, her temizlediğinde kum ile birlikte atarsınız.

diablerose

kürerken plastige bastirarak kürerseniz, dipteki çiş dağılmıyor. çözüm kürekle dipten müdahale.

Benimki de gidiyor köşeye yapıştıyor bu yüzden kum kısa sürede pisleniyor ne kadar temizlemeye çalışsam da. Ben de çözüm bulamadım

caglaauzun

benim kedimde de aynı durum oluyordu. ben kumu arttırdım ve reflex marka kullanmaya başladım. iyice dipten kazıyarak alıyorum ama buna pek gerek bile kalmıyor.

Findikthecat

Fındıkta aynı malesef dibinden alamaya calisirken dagiliyor ve toplanmiyor malesef biz ne zamandir bu durumu cozemdik ne kadar fazla koysakta aynisini yapiyor 🤦‍♀️

zehralgan

Benim kedim kızgınlığa girdikten sonra böyle yapmaya başladı sonra da sanırım alışkanlık oldu hala öyle yapıyor

Pretty

Kum kabına fazlaca kum koymalısınız eğer fazlaca kum koyuyorsanız kumun yapısındanda olabilir.

Anonymus386040

Gerçekten her şeyi denedim. Birçok marka da denedim. Sonuç aynı. Kedinin alışkanlığıyla alakalı artık bunu anlamış oldum