Mamaya Geçiş Nasıl Olmalı?

olcayk

Merhaba kedim 2 aylık oldu . Hala süt içiyor (kediler için satılan süt tozu kullanıyorum). Sizce ne zamana kadar devam etmeli daha ? Kuru mamaya geçebilir mi? Kuru mamayı sulandırarak mı vereyim ? Bir de bu mamanın dışında ekstra olarak hangi yiyecekleri verebilirim bünyesine zarar vermeyecek olan ?

9 CEVAP

BMC

Mrb.kediniz artık kuru mamaya geçiş yapmalı şu an içtiği sütün yanına kuru mama koyun bakın yemesinde zorluk yaşıyosa hafif ıslatıp verin bunun yanın da yavru kediler için yaş mamalrdan verin hergün olmasada 2 3 günde bir verin ayrıca kedi vitamin macunuda verbilirsiniz çok küçük olduğu için iyi beslenmeli vitamin macunu eminim ona iyi gelicektir

patili

direkt kuru mamaya geçmemeli. sütten sonra yaş mama evresi olmalı. birkaç hafta yalnızca yaş mama yesin. sonra kuru mamaya yavaş yavaş yaş mamanın içine karıştırarak verirsiniz.

yasement

Brit care konserveleri var. Nurti feline, animonda carny de guzel mamalar.

meminkoroglu

Yavru kediniz varsa veteriner onaylı bence gourmet yada Hills kullanın konserve şeklinde satılanlardan

yasement

NuTRi feline

patili

evet animonda, gimcat shinny cat, britcare, schesir bunlar güzek yaş mamalar..

olcayk

kuru mamaya geçerken ishal olur mu bir de sonuçta yemeği değişiyor. Süt tozu azıcık kaldı zaten onla ıslatarak vereyim kuru mamadan süt tozu bitene kadar bari

olcayk

yaş mama brit care mi demiştiniz en iyisi. Bu markanın içinde şeker var mıdır ? Çünkü benim şu ana kadar baktıklarım royal, felix falan hep şekerli

olcayk

bu arada yaş mama dediğiniz böyle bir şey değil mi? ben yanlış anlamıyorum
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-premium-kitten-pouches-tavuklu-yavru-kedi-konserve-mamasi-100gr-6-al-5-ode.html