Kedi Beslenmesi Öğün Verme Sıklığınız Nedir Kaç Gr Veriyorsunuz?

fettahaltuntas

ben sabah 12 gibi kalkıyorum bir fincan akşam 6 da bir fincan gece 11 gibide bir fincan seklinde veriyorum siz ne sıklıkla veriyorsunuz?

6 CEVAP

deniznergis

benim kedimin mama kabı hep dolu açıkınca gidip yiyiyor kısıtlama yapmıyorum 3 kutuda yaş mama veriyorum açıkınca onuda silip süpürüyor açık büfe bizimki

Renklipati

Benim kedim 3,5 aylık ölçü ile vermiyor um kanını dolduruyor um o acıktıkça yiyor

Renklipati

Kabını :)

suledoruk

Tüm gün kuru maması önünde oluyor bizimkinin. Kedinizde kilo problemi yoksa ve 1 yaşının altındaysa bırakın doya doya yesin :) günde 1 konserve de yaş mama veriyoruz kuru mamaya ek olarak.

tyguler

Sabah göz kararı doyuracak kadar ona gün boyu yetecek kadar koyuyorum. Gece de biraz koyuyorum.

Rgms

Ben mama paketi üzerinde yazan kadar veriyorum. Acana yaş ve kilosuna göre günlük 50 g diyor. Bizim kız max 50 gram yiyor. Orijen 35 g diyor. O yüzden 25 g acana + 18 g orijen veriyorum. 2-4 adet gimcat ödül maması da veriyorum. Doyuyor. Tabağını günde iki kez değiştiriyorum. Taze ve kokulu olsun diye o gün evden çalışıyorsam üç-dört seferde veriyorum. Yani anlayacağınız bu tamamen sizin yaşam tarzınıza, kedinizin cinsine, yaşına kilosuna ve beslenme tercihlerine göre şekilleniyor.