Kedim Çok Tüy Döküyor

SelenG_

Merhaba 9 aylık russian blue kırma kedim çok fazla tüy dökmeye başladı. Nd tavuklu narlı yavru kedi maması yiyor. Haftada 1 2 güne bölerek yaş mama veriyorum. Tavuklu mama döküyor dedikleri için balıklı mamaya geçicem ama elimde henüz 1,5 kg mama var bitmeye yakın geçişini yapacağım. Onun dışında ilave ne verebilirim? Yumurta vs nasıl ne sıklıkla verebilirim? Teşekkürler

7 CEVAP

Findikthecat

Bizim kedimiziminde hiç dokulmuyordu bu ara cok dokuluyor mevsim gecisiyle alakali olabilir diye dusunuyorum takviye olarakta gimcatin maltlarini oneririm.

metrukx

Ayni dertten muzdaribim 6 aylik scottish kedim çok tüy döküyor hills ton balikli mama kullaniyordum ama değişen birsey olmadi öneri için bende meraktayım bilenler öneride bulunursa sevinirim.

diablerose

bol bol tarayin. ince dişli dede tarağı öneririm

fatmanurxak

Mama değişikliğine gidebilirsiniz. ND de tüy dökülme sorununu çok duyuyor ve okuyorum.

alabalik32

Aynı sorun bende de var. Diafarm wme multivitamine başladım. Elexsus omega 3 damla veriyorum. Derma plus mamaya geçicem

Mevsimsel olabilir. Tavuklu mamalar normal şartlar altında tüy dökümüne sebebiyet vermez. Mesela benim kedimde döküntüye sebebiyet veriyor ama bu tamamen alerjisi olmasından kaynaklı. Eğer kedinizin alerjisi yoksa demin de dediğim gibi mevsimsel olabilir yahut farklı bir sağlık sorunu yaşıyor olabilir.

caglaauzun

eğer çok fazla dökülüyorsa veterinerinize danışarak vetoskin verebilirsiniz. ben çok faydasını gördüm.