Ev Yapımı Yaş Mama Saklama Yöntemleri

aseacr

Merhaba
Kedime her gün dolu kuru mamasını yanına 1 tatlı kaşığı dolusu da yaş mama koyuyorum. Böyle alıştı. İkisini de yiyor. Yaş mamayı kargoda sipariş et bekle vs yorucu oluyor market mamaları da malum. Kendim yapmaya karar verdim kedim de baya sevdi. Şimdiye kadar hep küçük porsiyonlar yaptım. 2 kere vermelik olacak şekilde. Mesela 5 günlük yapsam nasıl saklarım tavuk haşlama lı patates ve havuçlu mamayı?
Evde yaş mama deneyimi olanlar cevaplarsa sevinirim

13 CEVAP

Buzlukta :)

cakilgunes5

Soru arama yerine ev yapımı mama yazarsaniz o kadar tarif çıkıyor kii ben de hep burdan yapıyorum

cakilgunes5

Ben ogunluk yapıyorum top top küçük küçük kestigim buzdolabi posetine koyup buzzluga atıyorum bugün yiyeceği dışarda kalıyor tabiki ertesi gününkini de 3 4 saat erken çıkartıp veriyorum

cakilgunes5

Eğer sulu yapıyorrsaniz migrosta çok minik karton bardaklar var tek ogunu sığar içine onlara koyup buzluga atin

Findikthecat

Tarif varsa buraya yazarmisiniz 😊

cakilgunes5

Tavuk sakat at ciğer hersey olabilir

Nebu80

Donducuya porsiyonluk koyuyorum.

Zeynepulku

Bende attığım linkteki gibi paketliyorum. Şimdi yine yapacağım onun da linkini atarım. ❤️

Zeynepulku

https://kedimsi-blog.blogspot.com/2021/03/evde-yas-mama-tarifi.html?m=1 en sonda ki gibi yuvarlak yuvarlak porsiyonladim.

Orangemars

Ben küçük karton bardaklarda buzlukta saklıyorum. Vermeden önce çıkarıyorum. Vermeden önce de birazcık sıcak su ekliyorum. Eğer buzdolabında muhafaza edecekseniz de kahvaltılık bölümleri daha soğuk oluyor 2 gün kadar orada edebilirsiniz 🐾

aseacr

Tarif ben tavukları azcık doğal zeytinyağında kızartıp patates ve havuç dilimlerini ekleyip haşlıyorum. Ama bu daha ilk yapmışım kabak vs kedilere yararlı gelen şeyler eklenebilir tavuk sabit kalacak şekilde :)

aseacr

Teşekkürler cevaplar için içim rahatladı uzun süreli de yapabileceğim. Gerçekten evde yapmak çok çok çok daha ekonomik ve sağlıklı oluyor kedim de bayıldı. Tencerede kalan suyuna bile deli oldu. Sadece kuru mama alıştıran değil ama düzenli yaş mama veren varsa evde 1 saat- 30 dklarını ayırıp bu şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum. Bazıları zamanınız varsa yapılır evde demiş ama kargo beklemekle vs aynı zamanı alıyor bunu yapmak :)