Gingivit Ve Öğürme

Rapisa

Merhaba, kedimin öğürme problemi var günde 2 kez falan öğürüyor. Sorunun tüy yumağı olduğunu düşünmüyorum çünkü diğer kedilerimde öğürme nadiren oluyor ve macun aldım yinede öğürüyor. Diş etlerinde de kızarıklık var. Veterinere sordum diş etlerinde gingivit olabilir öğürmesinin sebebi de budur büyük ihtimalle dedi. İnternetten araştırdım gingivit için diş fırçalama tavsiye etmişler ama bu kedi çok ısıran bir kedi bilmiyorum ne kadar yapabilirim ve faydası oluyor mu? Bir çde yabancı forumlarda çiğ beslenme tavsiye etmişler fakat evde 5 kedi var birini çiğ beslesem öbürü de istiyor çalışmadığım için masrafları karşılayamadığım için bu seçeneği değerlendiremiyorum. Sizlerin bu konuda tavsiyeleriniz neler ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

1 CEVAP

pongul

Veterinerib muayene etmesi gerek, en basit olarak antibiyotik enjeksiyon tedavisine başlar.