Kedim İki Günde Erimiş :(

Tatliskedim

Merhaba dişi kedim kısırlaşma operasyonu geçirdi ve iki gece klinikte kaldı bugün eve getirdik ama iki günde çok zayıflamış kilosu normaldi şimdi karnı yapışmış resmen kemikleri sayılıyor iki günde süzülmüş :( orda hiç bir şey yememiş galiba :( Gelince yaş mama verdim biraz yedi zaten yakalık da canını sıkıyor. Baya da uyudu gelince. Ne zaman toparlar acaba :( eski haline döner mi sizinki de böyle zayıflamış mıydı?

6 CEVAP

DoraFiko

Kediler ilginç bi şekilde çook çabuk zayıflayıp çok çabuk toparlıyor. Benim kedilerimde kısırlaşma sonrası 500 gramdan fazla verdiler. Ki zaten yavruydular hep küçüldüler 😊 ama iştahları açılınca inanın 3günde toparladılar. Moralinizi bozmayın sevdiği şeylerden verin yaş mama gibi.. kabız olmasın ama ona dikkat edin . İştahı yerine gelince hemencecik kilo alır çok geçmiş olsun 🌸🐾

mihriii

rahmi falan alıyorlar ya benimkinin kilosu artmasına rağmen o taraf biraz daha içeri doğru duruyor sanki kısırlaştırdıktan sonra tabii stresten falan yememiş de olabilir bol bol kaliteli yaş mama verin toparlar kısa sürede umarım

Succubus

Nacizane fikrim kilo alsın diye bol bol beslememeniz. Günlük kalori miktarına göre beslemeniz. Ameliyat olalı zaten 2 gün geçmiş.
Kısır dişi kediler özellikle kilo almaya yatkınlardır ve ameliyat sonrası zayıflama çok da ah vah edilecek bir şey değil. Asıl kilo uzun vadede çok tehlikeli bir şey.

mihriii

bu dediğimin bilimsel bir açıklaması falan var mı bilmiyorum ama gözüme öyle geliyor yani dldmspnd

cerenozel

bizimki de üç gece kalmıştı ve eve getirdiğimizde çok moralimiz bozulmuştu. narkozun falan etkisiyle çok bir şey yemiyorlar ve ilacı vücuttan atmak için kusuyorlar. sevdiği yaş mamayla ve tavuk haşlamasıyla takviye yaparsanız çabucak kendini toparlar geçmiş olsun

Tatliskedim

Cevaplarınız için teşekkür ederim :) Bol bol yaş mama vermeyi düşünüyorum, bi de şu yakalık çıkınca çabucak eski haline döneceğini umuyorum :) Umarım çabuk toparlar dediğiniz gibi.