Kedim Yaş Mama Varken Kuru Mamaya Bakmıyor

Caganb

Yaş mamayı aldık ve 2 gün içerisinde bitiremedik. Annem ile mamaları dondurduk. Ve donuk halde iken poşetledik. ardından içinden bir tane çıkartıp kasenin içerisinde bütün gece çözünmeye bıraktım. Sabah aldım ve kedimin önüne koydum. Yaş mamayı koyarken kuru mamayı önünden aldım ( bizimki biraz hızlı yediği için kuru mamaya yaş mama bulaşmasın diye düşündüm). Ben yaş mamayı koymadan önce kuru mama yemişti biraz. Biraz yaş mama yedi bıraktığımın yarısı kadar. Doyduğunu düşünerek kuru mamayı da yanına koydum. koyduktan hemen sonra kuru mama yemeye başladı ve biraz kuru mama yedi. Yaş mamadan elime alıp verdim sadece verdiğim parçayı yedi. Geri kuru mama yemeye devam.. Biraz uzun yazdım ama kedimde mi yoksa mama da mı sıkıntı var şahsen ben kedimin aç gözlü olduğunu düşünüyorum ama bir sorun da olabilir çünkü o yaş mamadan yedi. Sizce mama bozuk mu ?

3 CEVAP

yokistead

Dondurulmuş ve çözülmüş gıdaların tadının eskisi gibi olmadığını düşünüyorum. Evdeki yemeği kaldı diye dondurup çözdürsek bende yemem mesela. Bir değişik oluyor tatları

starthebudgie

Donup çözülünce tadı ve kokusu değişmiş olabilir yada canı kuru mama yemek istemiştir.

Caganb

Biraz pisikopat ve aç gözlü her daim mama kasesi dolu ama mama kesesindeki en küçük hareket ve seste yanına koşuyor yaş mama reddedince şaşırdım ve sormak istedim