Kedide Lösemi Aşısı?

miupiu

Sizce gerekli mi? Ağır bir aşı diyorlar korktum açıkçası.

16 CEVAP

fatma_nur42

evet hem de çok gerekli. gereksiz diyen insanlara ve onlara gereksiz diyen gereksiz veterinerlerine bakmayın ve yaptırın aşıyı

tyguler

Test yaptırırsanız korkmanıza gerek kalmıyor

miupiu

lösemi testi mi?

tyguler

Evet lösemi testi.
En son 100tl test 80tl aşıydı

Cook

Lösemi şart değil evet,fakat bir şekilde kediniz bu hastalığa yakalanırsa yapabileceğiniz tek şey ömrünü uzatmaya çalışmak olur.Evet ağır bir aşı,ama karma daha bir aşı mesela ya da kuduz agresif bir aşı.Herkese de söylüyorum aşı öncesi CBC baktırıp lösemi testi yaptırırsanız hiçbir şey olmaz

fatma_nur42

Sen veterinere değil veteriner sana anlatacak zaten dksksks yazdığı şeye bak ya Allahımmm

miupiu

açıkçası yaptırmak istemiyorum, kuduz yaptırdım en son ona da gerek yoktu ama yolculuk için gerekli olduğundan yaptırdım. lösemi için böyle bir şart yok bildiğim kadarıyla, var mı?

pisicikimm

Eğer başka bir kediyle teması bulunmayan bir ev kedisi ise gerek olduğunu düşünmüyorum. Tabii lösemi testi yaptırılıp duruma göre aşıya karar verilebilir.

chromatica

biz 2 kez yaptırdık ve her hangi bir sorun olmadı şükür gerekli olduğunu düşünüyorum.

Policlal

Eğer kediniz dışarıya çıkmıyorsa başka bir kediyle teması yoksa yaptırmanıza gerek yok

melist35

kedinizi sokaktan sahiplenmediyseniz veya anne babası dedesi sokak teması yoksa yaptırmanıza gerek yok. değilse yaptırın.

Canann61

Kedim 3 gün klinikte kaldı oradan ona virüs bulaşmıs mıdır? Lösemi aşisi yoktu bende çok endiseliyim

Kuduz ve lösemi aşısına inanın gerek yok. Bunu veterinerlere anlatamadık. Sürekli evde olan ve dışarı çıkmayan kediye bu aşılar çok gereksiz

mihriii

evden kaçıp hastalık kapma riski de var ve tedavisi olmayan bir hastalık ben yaptırmayı düşünüyorum lösemi aşısını

tyguler

Test de yaptırın. Bence gayette gerekli bir aşı. Benim arkadaşımin kedisi lösemiden öldü yavrucak ve yanlış bilmiyorsam o kedi de evden pek çıkmıyordu. Aşısı olursa en azından korunur.
Kuduz nasıl gerekli değil ya ciddi misiniz :))
Bence testi de aşıyı da yaptırın.