2. Kedi Sahiplenmeli Miyim?

1622yl

Merhaba 1 yaşında dişi tekir bir kedim var. Acaba yanına 2. bir kedi alsam alışır mı? Çünkü biraz hareketli bir kedi. Ayrıca 2 kedi sahiplenmenin avantaj ve dezavantajlarından bahsedebilir misiniz?

5 CEVAP

ZeynoB

Bence en önemlisi emanet edebileceğiniz güvebilir birileri var mı? Çünkü bir işin olduğunda evde de bıraksan birine de bıraksan iki kediyle ilgilenmek daha zor. Tekini bile yanımda taşıması zorluyor seyahatlerde.

tyguler

Avantaj:
Kediniz uyumluysa birbirlerine kardeş olurlar.
Dezavantaj:
Maliyetleri artacak kum, aşı, mama parasına 2 kat ödeyeceksiniz

cakilgunes5

Avantaj: kedinizle oyun oynama süresi azalacak hatta sizinle oynamak istemeyebilicek
Dezavantaj: 1 kediye yaptığınız masraflar 2 katı olacak ayrıca kıskançlık olacak kedinizde ilk zamanlar ama alısiyorlar 3 kedim var benimde

baranertaga

Kum ve mama masrafı çok fark etmez sonuçta kum aynı kum ama veteriner ücretleri ikiye katlanır. Artıları da kedinize arkadaş olur siz evde olmadığınız zamanlarda yanlız hissetmez

starthebudgie

Kum masrafı 2 katına çıkmak zorunda.Kedi sayısındam 1 fazla tuvalet ideal ama 2 tuvalette yeterli olur 2 kediye.