1 Hafta Önce Sahiplendiğim 10 Aylık Dişi Kısır Kedim Benden Başkasına Kendini Sevdirmiyor.

BerkeB

Belki hatırlarsınız bundan 1 hafta önce gene sormuştum kedim nasıl alışır diye bana alıştı ama tam alıştıda diyemeyiz kendini kucağa aldırmıyor. Mutfakta yemek yerken ya da yapılırken inadına mutfağa giriyor girdiği zaman tezgahtan inmiyor tırmalama tahtası oyuncakları vs. her şeyi var. Enerjisini atması için bende oyun oynatıyorum oyuncaklarıyla ama genede çıkıyor o tezgaha. Çıkması çok sorun değil ama bazen yemek pişirken vs. atlıyor kendini yakıcak diye korkuyoruz. İnternette sirkeli su sıkın gelmez daha dediler ama hiç işlemedi bile çıkarmak zorunda kalıyoruz kucağıma almaya çalışıyorum ısırmaya kalkıyor dün akşam yatarken yatak odasına girdi ve Babam yatarken rahatsız olduğu için çıkarmak istedi ama inat etti çıkmadı tırmaladı. Evde benden başka kimseye kendini sevdirmiyor bazen bana da sevdirmiyor pati atıyor, bilgisayarda işim varken bilgisayarın üstüne çıkıp yatıyor kaldıramıyorum kalabalık salonda falan otururken çok heyecanlanıyor oraya buraya koşturuyor cama vuruyor hızını alamayıp hala sürekli etrafı koklama derdinde daha 1 hafta oldu çok yeniyiz ama aşabilir miyiz bu durumları yoksa karakteri mi böyle kedimizin tam çözebilmiş değilim. Her aile gibi bizde kucağımıza alıp doya doya sevmek istiyoruz ama hanımefendi izin vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

6 CEVAP

blue_hpood

maalesef her kediyi öyle kucağınıza alıp doya doya sevemezsiniz. bana sorarsanız karakteri öyle, benimki de öyleydi. o yüzden birkaç tavsiyem olacak: asla zorla sevmeyin, asla. hırçınlaşıyorlar. ve kalabalık ortamlar gerebiliyor. o yüzden dikkat etmenizi tavsiye ederim. ve kendi hâline salın, fazla hareket alanı yaratmaya çalışın. ona özel alanlar yaratmaya çalışın. duvara monte edilen türden kedi evlerinden alabilirsiniz, yükseklere bayılıyorlar. ve balkonunuzda file varsa balkonda vakit geçirmesini sağlayın, hoşlanıyorlar. file yoksa, hemen file kaplamanızı öneriyorum. çok da sevimli bir kedicik, umarım biraz daha sakinleşir:D

Renklipati

Aslında yavru olsaydı ben aldığımda 2 aylıktı hemen hemen ve iki günde alıştı,sizin biraz büyükmüş o yüzden belki biraz daha geç alışma süreci olur, eğer bir hafta daha geçse ve hala aynı ise karakter den de kaynaklı olabilir, bazı kediler kucağı pek sevmiyor,benimki ise kucakğımdan inmiyor gelip uyuyor,birde kalabalık eviniz sanırım o yüzden de biraz panikliyor olabilir umarım alışır sevdirir kendini

BerkeB

Evin çoğu camında sineklik var balkonlarda yok onu da yaza doğru yaptırmayı planlıyoruz. Ona ne kadar özel yataklarda alsak ( petek üstüne yatağı var) yatmıyor benle yatıyor gece 5 6 ya kadar güzel uyuyoruz ama bir süre sonra beni de uyandırıyor. Bana şuana kadar pek saldırmadı tek bir ara ayağımın üstünde yatarken çektim kendimi o zaman hafif bir ısırık attı. Sanırım pek kalabalığa alışık değil. Kedi kovucu sprey almayı düşündüm ama tezgaha çıkmaması için bizimkine pek işleyeceğini zannetmiyorum. Tırmalama ağacı vs. her şeyi var. Kucağa almak da pek sıkıntı değil ama bazen çıkarmak gerekiyor yemek yerken mutfaktan ya da yemek pişerken o zaman baya zorluk yaşıyoruz. Hem yanımıza gelmek istiyor hem kendini sevdirmiyor geliyor koşuşturuyor geri kaçıyor. Özellikle ailede benden başka kimseye sevdirmiyor kendini hemen pati atıyor. Umarım aşarız.

Renklipati

Zaman biraz size tam güven sağlarsa alışır,mesela bizde iki kişiyiz gayet sessiz uslu sevdiriyor, misafir gelince kalabalık olunca hemen değişiyor ya saklanıyor yada almak isteseler patiliyor sahibiyle yanlız yaşamış onun etkisinde vardır.. ama inanıyorum sevgiyi güveni sizde gördükçe yumuşayacaktır

BerkeB

Umarım aşacağız bu durumuda.

BerkeB

sevdiriyor ama tek bana sevdiriyor o da her zaman değil. evde 4 kişi yaşıyoruz geldiği evde tek kişiyle kalıyordu oda işe gittiği için tek akşamları görüyordu belki ondan da olabilir diye düşünüyorum.