Kedi Kumu

syuhel

Kedi kumunda İnce taneli ve kalın taneli olaeak değişiyor . Siz hangisini kullanıyorsunuz? İkisi arasındaki fark ne en iyisi hangisi kullanmalıyım (1 yasinda kedi)

Ve uygun fiyatlı kedi kumu vsr mı bildiğiniz
Magicsand diye bir marka var 20 litresi 30 tl falan . Kullanan var mı

7 CEVAP

Anonymus386040

İnce taneli olan daha iyi topaklanır, böylece daha kolay temizlersiniz. Kalın taneli ise daha az toz yapar ve patilere daha az yapışır. Ama bence ince taneli kum en ideali yani zaten çoğunlukla ince taneli kullanılır.

Magicsand kesinlikle tavsiye etmediğim bir kumdur. Uygun fiyatlı olarak Vancat, Lindocat, Alice, Mırmır, Proline, Micho, Milo, PisiPisi, Paticat.... Bu kumlar var. Kullanan ve memnun kalan da var, memnun kalmayan da.

Şunu da eklemek istiyorum: kumu beğenme kişiden kişiye değişiyor. Mesela ben A kumunu beğeniyorum, ama bir başkası hiç memnun kalmadığını söylüyor? Yani deneyerek bulmanız gerekiyor size uygun olan kumu. Ben birçok marka denedim ve en beğendiğim marka Mırmır'dı. Ama beğenmeyen de var yani. Umarım anlatabilmişimdir.

pongul

Mırmır multicat, kötünün iyisi.

tyguler

MırMır aktif karbonlu. Bence bayağı iyi ben çok memnunum. Ince taneli kum kalın taneliler pek topaklaşmıyor.

tyguler

MırMır aktif karbonlu. Bence bayağı iyi ben çok memnunum. Ince taneli kum kalın taneliler pek topaklaşmıyor.

Renklipati

Lindo Cat ince taneli olanı kullanıyorum

diablerose

hem mır mır hem pisi pisi yi kullanan var mi? bu ikisini cok merak ediyorum

MilkaBegum

Ben magicsand aktif karbonlu almayı düşünüyordum yorumları çok güzel ama @dilangunduz neden önermiyosunuz merak ettim:/