Kedilerime Ev Yemeği Olarak Ne Verebilirim

eceeece

Yaklaşık 1 aylık 1 buçuk aylık 2 tane kedim var tekir ben mama alamiyorum o yüzden evde verebileceğim doyurucu yemeklerden ne verebilirim nasıl en sağlıklı olarak bilenler yazabilir mi bakımını

5 CEVAP

eceeece

Tamam çok sağolun :)

Denizzzzzz

Eğer mama ile beslemiyeceksen herşeyi verebilirsin benim çocukken evin bahçesinde baktığım bir kedi vardı salatalık bile yiyordu : ) tabi salatalık yedirin demiyorum ama sabahları iyi haşlanmış yumurta az miktar tuzsuz peynir verebilirsin kendi yesiğiniz yemekler tuzlu değilse hepsinden tattır o seçer zaten istediğini arada tavuk haşlama ciğer fln ver mesela .yoğur verebilirsin asla çiğ et ve türevleri verme (sosis gibi)illada vereceksen hasla biraz .

yasement

bi sürü ev yapımı mama tarifi var. petarkadaş, mihav.com gibi sitelerde buna ayrılmış konular var tariflerin bir arada olduğu. ekşisözlükte bile var hatta. kendine göre değiştirebilirsin de. mümkün olduğunca yağ, tuz, baharat, şeker, soğan, sarımsak, salça, limon olmasın yiyeceklerinde.

MiaPotter

Herşeyi verebilirsin ama 1 aylık daha çok küçük eğer mama alamıyorsan ev yemekleri ile besleyeceksen dikkat etmelisin iç parazit yapabilir ve bu da 1 aylık kedi için tehlikeli olabilir. Ben taksim de görmüştüm bedava yaş mama veriyorlardı hem de markalı yani güvenilir. *********.com gibi sitelerde bedavaya mama siparişi de verebilirsin. Ben tercih etmiyorum bu kadar küçük kedilerin ev yemeği yemesini. Eğer aşıları yapıldıysa (benim bildiğim kadarıyla yapılmaz) verebilirsin. Ama aşıları yoksa parazit gibi hastalıklara dikkat etmen gerek. Ben mamadan yanayım:) ama tercih senin

Havanese_Siri

Ona özel tarifler pişirebilirsiniz internette birsürü var, ben öyle yapıyorum