Kedilerin Gözleri

Denizzzzzz

1 haftalık bebekleriden birinin gözü açıldığı gün tekrar kapandı anne inatla temizlemek istemiyor çayla pansuman yaptım açıldı .başıma böyle biriey gelen varmı başka ne yapmakıyım damlamı alsam acaba

12 CEVAP

Caremcmrt

Veterinere goturmen gerekiyor bi damla vericekler uygun zaten 6-10 tl arasi bir şey

BlindCat

Ilerlememesi lazim daha fazla capaklanirsa ve kapanirsa kor olma ihtimali var veterinlere gotur kremi ve temizlemek icin spreyi var bi de damla benim kedimin basina da gelmisti sokakta bulnustum ama gozu cok daha kotuydu hemen veterinlere git

Reyyanhan

Kiyamam .... evlattttt

Denizzzzzz

Bebekler iran ankara kırması iran kedilerinde böyle sorunlar sık oluyormuş zaten sanırım babaya çekmiş : ) aradım veterineri bir iki gün ılık çayla pansuman yap geçmezse bir solüsyon kullanırsın dedi ama yinede bu konuda tecrübesi olan varmıdır diye sormak istedim

Reyyanhan

Şu veterinerler in görmeden yaptığı yorumlar a çıldırıyorum .

Denizzzzzz

Vererinere foto attım cnm kısmen gördü yani ben de iki gün takip etme taraftarıyım hemen ilç kullanmak istemiyorum zaten ilerleme farkedersem veya düzelme olmazsa hiç beklemem teşekkürler

Caremcmrt

Ilık su ve kulak çöpü yardimiyla temizleye bilirsin azicikda zeytin yagi.

MiaPotter

Tabi 1 haftalık ise şimdilik çay ile müdahale edebilirsin daha çok küçükler onları 2- 3 hafta sonra veterinere götürürsün

MiaPotter

Çay ile açmak güzel fikirmiş ama BlindCat in dediğine katılıyorum ilerlerse kör olma ihtimali var. Veterinere götür damla versin

Denizzzzzz

Bu gün iki kez çayla pansuman yaptım şimdi gayet iyi görünüyor bakalım : )

meysakcr

Ananemin çiftiliği var kedileri bazen samanlıkta doğuruyorlar ve yavruların gözüne bazen bir parça kaçıyor batıyor biz onlara Tobrased göz merhemi sürüyoruz işe yarıyor ama şunu söyleyeyim veterinere falan sormadan sürmeye başladık hala öyle veterinerinize sorup kullanabilirsiniz

kediler

Aynısı bizim başımıza da gelmişti biz sabah akşam serum fizyolojik suyla silip her seferinde 2 damla gentagut damlatmıştık. 3 gün sonra tamamen düzelmişti ama bizim Vet fotoyu görür görmez hemen şu ilaçları kullanın geçer demişti. Bekleyin ya da çayla silin dememişti.