Hasta Kedi Sahiplendim, Tozsuz Kum Almam Lazım. Bu Kedi Kumunu Bilen Var Mı?

gokhan91

sokaktan yeni bir kedi sahiplendik. yavru ancak hasta bir kedi. veteriner solunum yolu hastalığı olduğunu kalacak yerinin temiz tozsuz olması gerektiğini, ilaçlarının özenle verilmesi gerektiğini ve kedi kumu seçiminin iyi olması gerektiğini söyledi.
internette araştırdığımdan sıfır toz olarak p u m c a t diye bir kedi kumu buldum. yorumlara baktım memnunlarmış ama az yorumu var güvenemedim bu kumu bilen kullanan var mı?

9 CEVAP

BanuYuzgec

Cats Best Öko Plus pelet kum var doğal bir kum ona bir bakın

aigenc

Kesinlikle peleti tercih edin derim. Hem sizin hem kediciğinizin sağlığı için harika olur. Marka olarak Bigcat ve Natural bastet öneririm. Detaylı bilgi isterseniz eğer suzionline Natural bastet pelet yazıp araştırırsanız sorunuz kalmaz

İyi günler.

Yavrucağı benim için öpün 🤭

ฅ^•ﻌ•^ฅ

aigenc

Bu arada, bir kedi kumu ne kadar pahalı ve iyi olsa da her türlü tozutur

gokhan91

bu kumlarda topaklanma oluyor mu peki?

oscarto

Peletlerde pek topaklanma olmuyor, bentonitler daha fazla topaklanıyor ama çok tozutuyorlar.

gokhan91

bu kum için hem topaklanma çok iyi hem de tozsuz diyorlar, açıkçası karar veremedim.
biz hep köpek besledik kedi bakımına kum haricinde hemen hemen hakim sayılır köpek de kum durumu olmadığı için danışmak istedim. topaklanan mı iyidir topaklanmayan mı?

oscarto

Tabii peletlerde topaklanma markaya göre değişiyor. İyi topaklanan peltler de var.

oscarto

Topaklanan kumları temizlemek daha kolay oluyor.

aigenc

Peletlerde gayet iyi topaklanma oluyor, Natural bastet alın bence. 7 litresi 40 TLydi sanırım. 7 litre 7 hafta gidiyor. Normal kum 5 lt 2 hafta gidiyor. Natural bastet her açıdan daha iyi