Her Gün Yaş Mama Ve Yogurt

simal8

Yaklaşık 3 aylık yavrumuz kuru mamayi çok iştahsız yiyor. Kuru mamanin yarisini her gün 1 tatli kasigi yogurtla, kalan yarisinida 1 tatli kasigi yas mamayla karistiriyorum oyle doya doya yiyor, yoksa aç kalıp miyavliyor. Bu sekilde yemesinin sağlığı açısından zarari var mi?
Mama proplan 3kg bitince değişeceğim.

4 CEVAP

Tercih ettiğiniz yaş mama kaliteli ve gerçekten et içeren bir mamaysa böyle devam edebilirsiniz. Aksine olabildiğince sık yaş mama vermek oldukça faydalı :D

Ahmetemind

Yaş mama ve yoğurdu zamanla azaltın, bu şekilde beslemek iyi değil ama yemiyorsa şuanlık böyle mama vermenizde sıkıntı yok. Ancak hep bu şekilde devam etmeyin, 4-5. ayın sonunda ana besin olarak tamamen kuru mamaya geçmiş olun

pongul

Ev yapımı yoğurt ise sorun yok.
Kendiniz mayalayın.

BerkeKoksal

Çok fazla yaş mamaya alışırsa ilerde kuru mama tamamen yemeyebilir bilginiz olsun arada bir verin bizde pro plan kıtten kullanıyoruz bir sıkıntı yaşamıyoruz siz ND geçebilirsiniz belki onu iştahlı yiyebilir yada orjien bakabilirsiniz