Dışkıda Mukuslu Kan

Halilalic

Merhabalar,
Geçen ay 2 aylık maltipoo yavru sahiplendik fakat son 1 aydır yavrumuzun dışkısında mukuslu kan mevcut. Veterinere götürdüğümüzde parazitten olabileceğini söyledi ve 15 gün arayla 2 defa iç parazit yapıldı ayrıyetten 5 gün boyunca transamine yarım tablet, prednol 1 hafta yarım 1 hafta çeyrek olacak şekilde kullandık ve probiyotiklerle destekledik. Fakat transamine bittiğinde mukuslu kan yapmaya devam ediyordu yavrucağımız, kakasına mikroskop ile bakıldı fakat birşey çıkmadı. Ona birşey olacak diye çok korkuyoruz bu konu hakkında bize yardımcı olur musunuz ne yapmamız gerekiyor prednole hala devam edin dedi bu arada veterinerimiz :(

4 CEVAP

pongul

Prednole korziton, sorunu jalıcı çözmez.
Başka vet görmeli, caniverm köpek iç parazit hapı uygulanabilir, spektrumu geniş, son kez olarak.
Yine de halen geçmez ise bağırsakta maya ya da mantar var mı bakılabilir.

Halilalic

Hocam karnesine baktım son iç paraziti dediğiniz gibi canivermmiş. Acaba kuru mama dan olabilir yavrumuza Hills mama kullanıyoruz şuan

Halilalic

Gastro intestinal yaş mama da kullandık ama sorun devam etti

pongul

Yok mukus sindirim sisteminde sıkıntı var demek canivermden sonra da devam ettiyse kuru mamayı da gastro deneyin, onda bir değişme yaratacak mı diye. Tek başına yaş mama yetmez değişim sağlamaya.