Mantar

Findikthecat

Merhaba kedim mantar hastaligina yakalandi kremini vs suruyorum ama bagisikligini icin vitamin yedirmek istiyorum acaba ne onerirsiniz ve ozel mama kullanmama gerek varmi bu arada sokakta baktigim canlardan biri 🙏

3 CEVAP

pongul

Yaş mamaya immuzinc ya da immunex şurup 1cc katabilirsiniz her gün. Yaş mama takviyesi yapın mutlaka.

Haceli

Geçmiş olsun

mervedoganay

Mantardan biz de çok çektik. Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede iyileşir. Veterinerimiz tedavi için Ecosin'in (İlacı suya katıp kedinizi yıkıyorsunuz ve kurulamıyorsunuz kendi kuruyor. Günde 3 kere olmak üzere iki gün ara ile toplamda 6 kere yıkadık) yanında Vetomune (bağışıklık için) ve Vetoskin (deri sağlığı için) vitaminlerini verdi. İkisi de kapsül. Kapsüllerini kesip içindeki sıkıp kapsülü de makasla minik minik kesip yaş mama ile birlikte karıştırıp veriyoruz. Birini sabah birini akşam. Aynı anda vermeyin dedi veteriner. En son kontrolümüzde mantardan kurtulduğumuzu öğrendik. Ama vitaminlere devam ediyoruz.