Bakın Lütfen

tyguler

Bugün aşıya gittik. Ve tüy sorunumuz olduğunu belirttik. Veteriner bunun bir alerji olduğunu, bu alerjinin nedenini bulmamız gerektiğini söyledi.
Kediler neye alerji olur. Mesela kumuna falan alerjisi olabilir mi. Lütfen bakın 3 gün sonra bi daha gidicez o zamana kadar bulmak istiyoruz

18 CEVAP

Firuzecik

Sadece tüy dökülmesi alerji midir? Bölgesel bir tüy döküntüsü mü? Kızarıklık, kaşıntı, akıntı ve ya hapşırma var mı?

tyguler

Ecde stres olabileceği bir şey yok. Veteriner her şeye alerji olabilir dedi.

ezgiylmz8

Benim kızımın da tüy dökme sorunu vardı, hatta bölgesel kellik vardı. Bunun hormon kaynaklı olduğunu öğrendik (kızgınlıktan) ve alerji olarak da kuru mama ve ıslak mama harici gıdalar veriyorsanız bunlara bünyesi reaksiyon vermiş olabilir ve elbette ki tavuklu ürün ve mamalara da oluyor bazen.

tyguler

Kızgınlık olamaz çünkü kısır.
Normal mama harici bazen veriyoruz ama yemiyor.
Maması somonlu.
Yinede teşekkürler

Direkt test yaptırın :)?

tyguler

Ne testi @kediligenc

Alerji testi.

Sselin1

Kediler genelde tuy doker zaten. Ama asiri bir dokulme varsa mama degistirmeniz de fayda var. Baligin da fazla tuketilmesi tavuk gibi alerji yapablir. Kuzulu ya da farkli bir protein iceren mama deneyeblrsiniz. Ayni marka olabilir ama verim alamazsaniz markayi degistrin.

Policlal

Tavuklu mama mı kullanıyorsunuz? Tavuk alerjisi olabilir

starthebudgie

Mamasının içindekiler neler?Tavuk yiyor mu(yaş mama vs farketmez).

starthebudgie

Felicia kullanıyordunuz.Hipoalerjenik mama denşyor feliciaya.Hangi ek gıdaları veriyorsunuz.

starthebudgie

Ağaç, çimen, ot, küf, pas ve polen tozları
Gıda
Pireler ve pire kontrol ürünleri
Reçeteli ilaçlar
Parfümler
Temizlik ürünleri
Sigara dumanı
Kumaşlar
Kauçuk ve plastik malzemeler

tyguler

Felicia kısır somonlu kullanıyoruz.
Tavuğu çok nadir veriyoruz ve zaten sevmiyor.
Tavuklu mama bi ara whiskas kullanıyorduk ama ondan önce de döküyordu.
Tavuklu yaş mama geçen hafta verdim bi ama ondan önce de tüy döküyordu.
Ek gıda olarak biofeline tüy sağlığı damlası ile vmp catpaste veriyorum.
Evdeki çiceklere erişimi yok.
Toz olabilir belki
Kumaşlarımız normal kumaş onlara alerjisi oldugunu sanmıyorum.
Pire ilacı falan hiiç kullanmadık.
Parfüm sadece normsl kıyafete sıkılanlardan sıkıyor anne-babam ev parfümü kullanmıyoruz.
Temizlik ürünleri öyle sık kullandıgımız bir sirkelim var highgenic markası.
Sigara yok evde.
Kauçuk plastik falan da alırsak öyle koku yapan falan almıyoruz.

tyguler

Baska neye alerjisi olabilir

tyguler

Hayır hiçbiri yok sadece aşırı derecede tüy dökülmesi var