Lütfen Sebebini Açıklar Mısınız

ruthiees

kedim masanın üstünde tatlı durduğunda direk yanına gidip tatlıdan biraz kemiriyor
yanına yaklaştırmamaya çalıiıyorum ama bazen kalabiliyor mesela bugün biraz fındıklı çikolata yemiş birkaç gün öncede kremalı ve hindistan cevizli bir tatlıyı biraz yemişti.
kediler tatlı tadını alamazlar diye biliyorum ama sizce sadece meraktan mı yemeye çalışıyor

4 CEVAP

tyguler

Tadını bence alıyorlar. Almasalar neden vitamin maltlara veya tabletlere bile şeker koysunlar.

Policlal

Tadını alıyorlar. Şeker ve tuz kediler için çok zararlıdır. Lütfen sakının bulundurmayın ulaşabileceği yerlerde

ruthiees

mümkün olduğunca uzaklaştırmaya çalışıyorum ama bir şekilde alıyor

Ayseenur10

Kedim bir keresinde 1-2 dil biz görmeden çilekli süt içmişti sabahına ishal oldu, veteriner hekime götürdüğümüz de şanslısınız ki sindirememiş ishal olmuş sindirse şeker hastası olurdu demişti. Tabiki bunun için 1-2 seferlik küçük miktarların zararı olmaz belki ama kedinizin tatlı şeylere merakı var daha çok dikkat edin bence