Erkek Kedi Kısırlaştırma

chromatica

herkese merhaba. erkek kedim bugün tam 6 aylık oldu. veteriner hekimimiz martın sonlarına doğru kısırlaştırabileceklerini söylediler. bu işlemden sonra nelere dikkat etmem gerek? kısacası bu süreç hakkında her şey için beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. bu arada operasyondan önce kan testi yaptırmayı düşünüyorum.

5 CEVAP

gayelise

Erkek kediler için bir sıkıntı yok ilk gün biraz halsiz olur pek bir şey yiyemez bu yüzden yaş mama bulundurun mutlaka.birkax gün içinde toparlar sıcak ve kendini rahat hissedeceği sessiz bir yerde kalsın şimdiden geçmiş olsun

ezgirem10

yeni dişi kedimi kısırlaştırdım aralarında cinsiyet farkı var ama eğer gaz anestezi almayacaksa anesteziden sonraki süreci sana özetleyeyim
eve gelince sersem gibi her yalpalana yalpalana yürüyecek düşecek yüksek yerlere çıkmasına izin vermemen gerekiyor eğer boş bir oda varsa ona orayı ayırırsan çok rahat edersin
ameliyattan sonra aşırı yemek yüklemesi asla yapma benimki 6 gün kustu bu hata yüzünden
eğer çok hoplayıp zıplamazsa yarası 1 haftaya baya iyi olur tabii bünyeden bünyeye değişir
yakalık yada ameliyat kıyafeti mutlaka öneriyorum çünkü bizimki yakalığa rağmen yaladı ve 2 haftadır yarası iyileşmiyor bu yüzden veterinerinizden biraz büyük bir yakalık isteyin bence son olarak baticonla temizlemeni önerirse baticonu sürdükten sonra biraz başında bekle ki yalamasın şimdilik bu kadar sorun olursa sorabilirsin

tyguler

Erkek kedilerde ameliyat sonrasi ameliyat yerinden bir iki damla kan gelmesi normal, kan gelirse korkmayın. Onun için kediyi eve getirmeden önce halılarınızı kaldırmanızı öneririm bizim veteriner demişti halılari kaldırın diye.
Eve gelince yeşil-mavi kusabilir anesteziyi. Bir yerlere zıplamaya çalışırsa dikkat edin. Benim kedim düsmüstü ziplayacaģim diye. Ona yardimci olmaniz gerekiyor.
Şu anlik aklima gelenler bunlar, başka sorunuz olursa sorabilirsiniz

Maximo

  • İlk gün narkozun etkisiyle uyuşuk oluyorlar.

  • Ameliyattan sonra size daha düşkün olacak.

  • Kısır kediler kilo almaya yatkın oluyor. Beslemenize daha dikkat etmelisiniz.

Gamzeoa

İlk gün biraz zor geçiyor kusuyor kan akıyor gibi yerlere bez sermenizi öneririm bir de yakalık taktırın yarasını açabilir sonrasında kedi sadece toletini kapatamıyor kapalı tuvaletse kapağını bir süre çıkarın çünkü giremiyor yakalıktan sonrası zaten iyileşiyor