Kedim Kusuyor

rabiaari

4Aylık erkek scottish fold kedim 3gun once kusmustu dun yine kustugunu gordum bugunde kustu . ama ishal halsizlik vs hoc bisey yok. Istahida iyi. Anlamıyorum:(veterinere goturecegim. Fikri olan varmı. Bugunlerde tüyleri biraz dokuluo . tuy topaklarinimi kusuo acaba.

15 CEVAP

patili

veterinere götürdünüz ve hiçbir şey yok dedi? o zamn bir de makt macunu alıp hergün vermeyi deneyin. eğer hala kusma devam ediyosa parazit aşısını yaptırın. eğer hala devam ederse o zamam vet.inizi değiştirin ama sanmıyorum edeceğini.

cute_catTR

tüy topaklarını kusuyor olabilir dediğiniz gibi ama yine de veterinere götürmekte fayda var :))

rabiaari

Kedim 1 haftadr kusmuyordu bugün ve dun yone kustu. Cidden anlayamiyorum. Basina gelen yokmudur

yasement

Yedigi seyi sindiremiyor olabilir mi. Yanina biraz yogurt koyun .

meminkoroglu

Ben yaşadım kedim 4 aylık british shorthair biraz biraz kusmaya başladı ilk başlarda saat ve gün tutun ne zaman küstü aralıklarını kontrol edin sonra benimki 2-3 günde bir kusmaya başladı sonra bu saat 2-3 saate indi sonrasında kan testi yapıldı viral enfeksiyon şüphesi çıktı ortalama 1 ay tedavi gördük sonrasında kusması kesildi iyileşmeye başladı

meminkoroglu

Ama bende böyle çıktı sizde başka birşeyde çıkabilir benim Öner'im hemen veterinere götürün hemen ne olduğunu bulsunlar çüno eğer v. Enfeksiyonsa erken teşhis çok iyi olur

meminkoroglu

Onun dışında yardım edebileceğim ne varsa ben burdayım yaşadıklarım halkında yardımcı olurum

AlacaHurrem

Merhaba, kusmaya ishal eşlik ediyorsa en acilinden veterinere gitmekte fayda var. Kullandığınız mamadan da kaynaklanıyo olabilir. Benim 7 aylık british kedim Proplan Junior yiyince sürekli yediklerini bütün bütün kusuyor.. Mamanın içindeki herhangi bir şeye alerjisi olabilir. Tabi yine de öncelikle veterinere danışın bence.

rabiaari

Cok tesekkur ederim. Ishali yok istahi falan iyi. Yemekten hemen sonra kusuodu kusunca. Vet e gittik . rontgen bile cekti anlamadim. Bisey yok dedi. Az önce sarı şeffaf kustu azicik. Sonrada yemegini yedi yine normal ni sekilde. Enfexion falan olsa baskanbelirti olmazmi biseyi yok

emreztrkk37

Önemli birşey olduğunu düşünmüyorum. Bizimki de kustu birkaç kere. Genelde kediler kendilerini yalarken tüylerini yutarlar. Dışkı ile atamazlarsa kusarlar. Sık sık tarayın. Yine olursa veterinerinizi arayıp sorun.

zeynepday

Aynısı benim de başıma gelmişti iştahı yerinde keyfi yerinde tuvaletinde problem yok ama kusuyordu sık sık. Veterinere götürdüm kan testi yapıldı corona virüsü olduğunu hastalığın kuru cinsi olduğu ve ilaçla tedavi olabileceği söylendi 1 yıl gibi uzun bi süre her gün 4-5 ilaç verdim. Şuan gayet iyi. Ama hastalığın ıslak cinsi öldürüyor tedavisi yok. O yüzden hemen veterinere gitmenizi öneririm

Elif12345

Ya çok belirgin bi olay bu paraziti var parazit iğnesi olucak ve geçicek yavrularda çok oluyo mama olarak royal canin yada proplan kullanmalısın

rabiaari

Parazit asisi var. Malt macunuda veriyorum. Maalesef elazigda ozel vetetiner yok hayvan hastanesine götürüyorum üniversitenin. Mama değişikliği yapacagm bu iyi gelmedi belkide. Bilmiyorum

rabiaari

Paraziti olsa hergun kusmazmi? Veteriener muayne etti anlardi herhalde. Benim kedim haftada yada on gunde kusuyor. Bu mama hosuna gitmedi belkide royal canin kitten kullanıyordum. Proplan junior a geçicem bakalim

rabiaari

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin