1 Yaşında Kedi Sokaga Alısabilir Mi

sugartgecat

su an apartmanda oturuyoruz kedim hic evden cıkmadı 7 aylık ama yazın bahce katı bi eve tasıncaz kedimi gezmesi icin dısarı cıkarsam ya da kacarsa kendi geri gelebilir mi yoksa hic cıkarmamalı mıyım bi de kopek almayi planlıyoruz birbirlerine alısırlar mı kopek yavru olcak kedim 1 yasında falan

12 CEVAP

schembri2

Kaçıp gelmeme ihtimali yüksek, hele bide kısırlaştırılmış değilse, köpek bahçede evde krallığını ilan eder, köpek eve girerse muhtemelen kedinin gazabıyla karşılaşır.

mihriii

hiç çıkarmayın bu yaşına kadar eve alışmış sokak çok zor olur onun

Buketbayraktar

Sokakta zarar görür korkar alışması pek mümkün değil bu yaştan sonra. Biz de bahçe katında oturuyoruz çıkarmıyorum ama ufak kazalar yaşanabiliyor apartman kapısı açıkmış geçen gün fırladı Bi anda. Otoparka arabanın altına sakladı sonra oradan çıkarıp aldık. Başka kedilerden dayak yeme ihtimali de çok yüksek. Yine bir örnek vereyim sineklik var camda kediler çıkıyor bizimkini görünce geçen biri pati atmaya çalıştı. Ve tüm bunlar olmada da hastalık kapması gibi Bi ihtimal de var.

Salihaylmz

Sineklik veya pencere filesi kapalı balkon vs her şeyi halledilir bence. Kediyi dışarı çıkarmak değil de kaçması bazen malesef kötü sonuçlar getiriyor en iyi ihtimal ise kavga edip eve dayak yiyip gelmesi kötü ihtimallerin başında Allah korusun araba çarpması ölmesi veya fip kalması geliyor. Gezip geri gelem kediler var evet ama garantisi yok bir şey olmayacağının. Yani kedinizi disaridan apartmanda nasıl koruduysanız yeni bahçeli evinizde de öyle yapmalısınız. Benim fikrimce.

Çıkarmayın bence bu aralar kediler arasında hastalıklar arttı ne yazık ki. Riske girmeyin derim ben

gayelise

Köpek yavruysa alışırlar. Hiç sokağa cikmamis bir kedi için dışarısı çok ürkütücü olur bizimki de 9 aylık olacak sokağı hiç bilmiuor camdan baksa bile ürküp kaçıyor içeri hemen bir anda değil de yavaş yavaş alisabilir gezdirme tasmasiyla dolastirabilirsiniz kaçmaz böylelikle sonra kendi alışır zaten

mihriii

mikroçip taktırın mutlaka ya da gpsli tasmalar varmış nolur nolmaz

sugartgecat

aklım hep onda kalır zaten cıkarsa ama ya kacarsa biz görmeden

sugartgecat

ayy kesin cikarmicam o zaman belki bel tasmasıyla gezdiririm ara sıra dısarısını biz yazın hep dısarda olcaz evde tek kalmasin diye

sugartgecat

ve apartman kapısı yok direkt dısarıya acılıyo kapı..

mihriii

onun için* yazacaktım

blue_hpood

bahçeli eviniz olacaksa ve kediniz bahçede de vakit geçirsin istiyorsanız boyundan bele geniş kayışlı kedi tasmaları var. tasmaya alışma süresini deneyip bahçeye çıkarabilirsiniz tasmayla. ama unutmayın tasmaya alışması gerek ve bazı kediler asla alışamayabiliyor. ayrıca köpeğiniz yavru olacağı için sorun olmaz, alışırlar birbirlerine:)