Kedi Kokusu

Basak33

Merhabalar erkek van Kedimi dün kısırlaştırdım hala kızgınlık belirtilerine devam ediyor ve sağa sola işemeye koku bırakmaya devam ediyor evin içine inanılmaz şekilde sindi çoğu zaman nereye yaptığını bulamıyorum kokuyor ama yeri belli değil sizce bütün halı ve koltukları yıkamacıya yıkattırsam çözüme ulaşır mıyım acaba

11 CEVAP

ezginiko

Geçmiş olsun. Sorunuza cevabım yok ama öğrenmek istediğim birşey var. Kediniz kaç aylıkken kızgınlık belirtileri gösterdi. Aynı sorunu yaşamamak adına kızgınlığa girmeden kısırlaştırmayı düşünüyorum bende. 5 aylık henüz ama kimi 6 aylıkken de kısırlaştırılır diyor kimi 8 i doldurmak gerekiyor diyor.

Buketbayraktar

@ezginiko veterinerim bana şu şekilde açıkladı; erkek kedilerin kısırlaştırılması için testislerin aşağı inmesi ve belli bir büyüklüğe gelmesi gerekiyormuş. Minimum 6 aylık olması gerekiyormuş ama. Bunu muayene ederek söyleyebiliyor. Ben erkek kedim için 8 aylıkken sorduğumda biraz daha büyümesi gerekiyor demişti. Herhangi bir kızgınlık belirtisi göstermedi de hala 10 buçuk aylık oldu ama zaten ufak tefek daha bile küçük duruyor. Annemin kedisi 4 buçuk aylıkken aşırı miyavlama pipi göstermeye başladı. Şuan 5 buçuk aylık 6. Ayını bekliyoruz ama zaten yan yana görseniz onun daha büyük olduğunu düşünürsünüz. Kedinin gelişimi önemli özetle :)

tyguler

Belki alışkanlık haline getirmiştir. Yıkattırsanız belki bir daha yapmaz ama yapmaya devam da edebilir.

@ezginiko biz kedimizi 9 aylıkken kısırlaştırdık henüz kızgınlığa girmemişti. Ama girdi girecek gibiydi.

Basak33

Kedim 9 aylık civarı başladı kızgınlığa ama şuan 10 aylık ve son 1 haftadır koku bırakıyor sadece inşallah bir an önce biter kızgınlığı ya

milommm

Bir süre onu tuvalet kabıyla birlikte sade kapalı bir odada tutmaya çalışın, yani böyle saklanacağı koltuk arkası, masa altı gibi yerler olmasın o zaman belki sağa sola çişini yapmayı bırakıp tuvalet kabını kullanabilir.

Basak33

Öyle bi odamız yok ki heryerde koltuk yatak bişeyler var malesef

Erkek kedilerde kısırlaştırdıktan sonra kızgınlık belirtilerinin geçmesi 48 saati buluyormuş dişi kediler 24 saat diye biliyorum

deniznergis

kedim 10 aylık kızgınlık döneminde yaşı dolsun diye bekliyoruz fakat hiç koku bırakmadı bırakırmı acaba son 1 aydır kızgınlıgı geçmedi

Basak33

Bazı erkek kediler nadir olsa da bırakmayabiliyorlar

Kısırlaştırdıktan hemen sonra tamamen '' kısır kedi '' durumu olmaz . 1 hafta beklemeniz gerekebilir.

Biraz sabretmek zorundasınız şuan :(

Basak33

Mecbur sabredicez artık sanki eskisinden daha fazla bi kızgınlık duygusu yaşıyor gibi bağırıyor anlayamadım gerçekten bekliycem mecburen