Kediyi Tasmayla Dışarıda Gezdirmek

diablerose

kedisini gezdirenler tecrübelerini paylasabilir mi? tavsiye verir misiniz? gezdirmeyi düsünuyorum ama patilerine bisi batarsa? ne gibi tedbirler almam gerek? nasil bi tasma kullanmaliyim?

7 CEVAP

Policlal

Bence yapmayın. Aşıları olsada her zaman risk var. Ben kedimi çantasıyla gezdiriyorum etrafa kuşlara vs bakıyor hava alıyor değişiklik oluyor ona. Ama asla yerde gezdirmem sizinde yapmanızı tavsiye etmem. Eğer kediniz alışıksa çantayla gezmeye öyle deneyin bence

Cangema

Ben de kedimi tasma ile çıkarayım gezsin hava alsın demistim ama neredeyse onu kaybediyordum çok korktu ve ne kadar sıkı tasma olursa olsun bi şekilde çıkarıyorlar su gibiler çok pişman oldum ve onu strese soktugum için çok üzüldüm bi daha asla çıkarmam

tyguler

Etrafta çok kedi varsa dışarı çıkarmayın, hastalık kapabilir. Aşıları olsa bile şu söralar fip falan çok sık yasanıyor.
Benim kedim dışarıya hiç alışık olmadigi icin çok korktu.
Çim yerse yeşil yeşil kusabilir
Etrafta çocuk falan olmadigi zamanlarda çikarin yoksa gercekten cok korkar.

tyguler

Ben de bi temiz hava alsın bi güneş görsün diye çıkardım da çok korktu. Sağlam bir astronot çanta alırsaniz onunla gezebilirsiniz. Sanırım en sağlıklı olan astronut çanta trend.yol da hormiga marka.

Orangemars

Ben de çıkarıyorum gezdirmeye. Ama her kedinin karakteri farklı. Benim ki çok seviyor. Ama arkadaşımın kedisi sevmiyor çok korkuyor. O esnada zorlamamak gerek. Onun dışında güvendiğiniz bir alan olması çok önemli. Düz yol yürüyüşünden ziyade kediler aynı alanı keşfetmeyi de severler. Bir de her tasmaya güvenmemek gerek. Direk v şeklinde gelenlerden kolay sıyrılabiliyorlar. Ama hep boyundan kilitli hep de göğüste kilitli olanlar daha emniyetli oluyor onu tavsiye ederim. Bir de eve gelince patilerini ıslak pamukla silerseniz gerisini kendi halledecektir :) Umarım güzel bir gezinti olur sizin için🐾

Buketbayraktar

Ben arada bahçeye çıkarıyorum başta korktu sonra otların içinde gezmek hoşuna gitti ama çok gezdirmek değil de o sizi gezdirir. Ben yazın sahile pikniğe falan ineriz diye aldım otlarla oynamayı seviyor yemiyorda koparıp atıyo. Kedinin mizacı önemli ama gerçekten. Kar yağarken çıkarmak istedik annemin kedisi de ilk kez çıktığı halde gayet cool gezdi benimki kara basmadı bile üstüme tırmandı

diablerose

ben de temiz hava alır bi havası degisir diye dusunmustum ama cevaplarinizi gorunce vazgectim :)