Korona Kedime Bulaşır Mı

gayelise

İki kedim var şu ana kadar korona virüsü kapmadik umarım kapmayiz fakat şunu merak ediyorum eğer virusu kaparsak kedilerime bulaşır mı onlar da hastalanır mi ya da benim ne yapmam gerekir onları korumak için ikisi de evden çıkmıyor zaten

5 CEVAP

suledoruk

Kedilerin korona virüsüyle insanlarınki birbirinden farklı. Sizin koronavirüsünüz kediye kedinin koronavirüsü de size geçmez. Yani bizim covid19 virüsümüz hayvanlara bulaşmıyor. Şöyle olabilir siz koronasınızdır kedinizi seversiniz virüs onun tüylerinden, üzerinden korona olmayan başka birine geçer. taşıyıcı olurlar yani en fazla. Koronayı atlattım veterinerimize sorduğumda endişe edicek bir şey yok demişti :) sağlıklı günler dilerim

yokistead

Benim kuzenim korona olduktan sonra kedisi de kedi gribi oldu ve yaklaşık 2 hafta kedisi de tedavi gördü. Bağışıklığı düşükse kediyle mesafeli olmakta yarar var

Sokaktaki kedilerin abartmıyorum %90 civarı korona zaten. Ama bildiğimiz covid değil bu. Pasif şekilde vücutlarında bulunuyor. Çok Fazla bağışıklığı düşerse hastalanıyor yahut fipe dönebiliyor.

Sizin yaşadığınız korona ile kedideki çok farklı ve korkmayın sizden covid kapmaz :)

gayelise

Anladım çok teşekkürler

nazosndc

Ben yaşadım bu durumu çok şükür bir sıkıntı olmadı ama olabildiğince uzak durdum ama yinede aynı odadaydık dokunmuyordum mümkün olduğunca ama çok zor bir durumdu gerçekten evladına uzaktan uzağa bakmak :(