Diş Değiştirme

mihriii

Merhaba kedimin üstteki büyük olan köpek dişleri düştü arkadakiler ne zaman düşer tahmini acaba?Kırmızılaşmış biraz diş etleri.Kuru mama yiyebilecek mi?Şu an az yiyebiliyor et tavuk falan haşlayıp veriyoruz her gün.

9 CEVAP

Bu dönemde iştahsız olurlar 6,5 aylıkken son diş değiştirmesiydi galiba kedimin umarım sondur çok zor atlattık. Kendini çekti bizden üstüne bir şey yememeye başladı yaş mamayı bile elimle yediriyordum. Kuru mamanın zaten yüzüne bakmadı. İnşallah kolaylıkla geçiririrsiniz bu dönemi

Kuru mamayı bırakırsa aman illa yer diye bırakmayın yemiyolar ya da bizim ki biraz nazlı. Bünyesi düşmesin yaş mama ya da evde yaptıklarınızla karnı doysun zorla yedirin mutlaka.

Multivitamin bilmiyorum hiç kullanmadım ama aminosol vermişti veterinerimiz bu dönemde her gün 0,5 ml veriyorduk faydasını gördük. Ama veterinere sormadan kullanmayın

Canann61

Benim kedimde bu durumda zor yiyo çok üzülüyorum onun için

mihriii

@canann61 :( evet ya çabucak geçse şu dönem birazcık da halsiz

mihriii

@ebrugurkaracayir çok teşekkür ederimm inşallah

mihriii

kısırlaştıktan sonra 1 hafta günde 1-1,5 konserve yedi kuru mamasını reddetmedi hiç ama reddeder mi ki bilemedim şimfi

mihriii

kendimiz yaş mama gibi yapsak multivitamin alsam ondan da katsam içine nasıl olur acaba

mihriii

teşekkür ederim