Karma Aşı Kaç Doz Yapılıyor

suledoruk

Bir ay sonra kedimin 2. Karma aşısını yaptırıcam. Geçen sene yavruyken yaptırdığımızda 2 doz şeklinde yapılmıştı 2 defa gidip yaptırmıştık. Ama bu defa tek bir gün için randevu vermiş veterinerimiz. Karma aşı tek doz da uygulanabiliyor mu yoksa yine iki doz şeklinde yapar mı acaba? İlk aşıyı yaparken yavruydu şuan 1 yaşında bu da etkiliyor olabilir mi? Kısacası sorum; tek doz karma aşısı diye bir şey var mı başta 2 doz uygulanmıştı çünkü daha önce :(

10 CEVAP

Yavruyken ilk yapıldığında 2 doz. Diğer yıllar tek doz diye biliyorum

fettahaltuntas

Bendede ilk iki doz olmustu sonra baska veterinerde tek doz dedi yeni formulmus falan filan oyle iste bende sesimi cikarmadim ama daha pahaliydi.

fatmanurxak

yavruyken ilk yapılırken 2 doz yapılıyor. sonra ki her yıl için 1 doz yapılıyor.

tyguler

Biz perşembe yaptıracağız ben de merak ediyordum ama 1 doz diye biliyorum

Buketbayraktar

Yavru ilen 2 doz yıllık sonrası yıllık 1 doz

3 haftaya yakın bir ara ile 2 kez yapılır aslında ama herkes neden 1 doz demiş anlamadım. Belkide ben yanlış anladım

rrumeysa

Karma aşısı hiç yapılmadıysa kediye 2 doz yapılır 3 hafta arayla. Diğer senelerde tek doz yapılıyor.

aigenc

Herkes 2 doz demiş bizim veteriner 3 doz yapacak '0'

aigenc

Bu arada resmini attığınız şey bir uygulama mı? Adı nedir (◍•ᴗ•◍)

suledoruk

Tek doz olması garibime gitmişti teşekkür ederim cevaplarınız için :)
@aigenc SmartVET uygulamanın ismi :) hesabımızı veterinerimiz vermişti aşı günlerinin takibini buradan yapıyoruz🙌🏻🌸