Erkek Kedi İdrar Püskürtme

ozgeerdd

Kedim kızgınlık dönemine girdi yorganımın üstüne idrar püskürtüyor özellikle geceleri. Odaya sokmamaya çalışıyorum bu sefer de kapının önünde miyavlıyor kıyamıyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim fikri olan varsa yazarsa çok mutlu olurum

9 CEVAP

Kısırlaştırmanız lazım. Kaç aylık ?

Bunun engeli yok içgüdü ve kimyası gereği işaretleme yapıyor. BEN BURADAYIM diyor. Biran önce kısırlaştırmalısınız.

Size saldırabilir , agresifleşebilir ve sorunlar çıkarabilir. Benim haydut her tarafımı harita gibi yapmıştı

ozgeerdd

8 aylık. 1 yaşını doldurmadan erkek kedileri kısırlaştırmak bazı sağlık sorunlara yol açabilir denildiği için korkuyorum şu an kısırlaştırmaya

İyi bir veteriner kısırlaştırırsa hiç bişey olmaz bunlar düşük ihtimalli söylentiler. Asıl dikkat etmeniz gereken kısırlaştırdıktan sonraki süreç

tyguler

Kısırlaştırmanız gerekiyor. Ama şunu da bilin ki kısırlaşırmak da bazen işe yaramıyor. Ama genelleme yaparsak çoğu kedi işaretlemeyi bırakıyor.
Ben 9 aylıkken kısırlaştırdım, bir sıkıntı olmadı ama tabi sizin kararınız

chromatica

benim erkek kedimde kızgınlıkta bu ayın sonlarına doğru kısırlaştırıcaz, şükür bizde püskürtme sorunu yok

Yabancı bir makalede okumuştum bulup atamam şuan ama erkek kedilerde yaşından önce kısırlaştırma yapmanın söylenildiği gibi böbreklerde herhangi bir kötü etki yarattığının kanıtının olmadığı yazıyordu. Sanki biraz hurafe gibi erkek kedi bir yaşından önce kısırlaştırılmaz söylentisi

Buketbayraktar

Erkek kedinin kısırlaşması için testislerin yeterli olgunluğa gelmiş olması gerekir. 6 ay itibariyle yapılabilir bu muayeneyle veteriner tarafından onaylanır. Benim erkek kedim 8 aylıkken 1 ay daha beklesek iyi olur demişti veteriner ama ama yapı gereği ufak tefek bir kedi. Yani önemli olan kedinizin yeterli olgunluğa ulaşmış olmadı. 1 yaş mevzusunun tarihe karıştığını söyledi veterinerimiz

ozgeerdd

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için veterinere götürüp muayene ettirdikten sonra kararına göre kısırlaştırıcam tekrar çok sağ olun

Aslında yaşın bir önemi yok. Tabii 2 aylıkken kısırlaştırın demiyorum. Testisler yeterli bir büyüklüğe ulaştıysa ve kilosu vs. yerindeyse 7 aylıkken bile kısırlaştırma işlemi yapılabilir bence
ฅ^•ﻌ•^ฅ