Kedim Peşimden Ayrılmıyor

sedaclk93

kedim hiç bağımsız hareket etmiyor, ben nereye gidiyorum o peşimden. ben hangi odadaysam o da orda duruyor. mesela salonda bazen işlerimi yapmak için kapıyı kapatıyorum, miyavlıyor ama derdi kapalı olmak değil. ben odaya girince kapı açıkta olsa çıkmıyor. yavru olduğu için mi acaba şuan 2 aylık. ve ben varsam hep omzuma çıkıp uyuyor. ders çalışırken dikkatim dağılıyor, sürekli elimin altında masada geziyor.

20 CEVAP

Blackcat34

Selamlar benim kedimide 2 aylık yavru iken sahiplendik annesi yoktu. Şuan 5 aylık ve aynı şekilde asla yanımdan ayrılmıyor. Annesi yerine koyuyor bencede.

Merhaba, ben de merak ediyordum sebebini açıkçası. Benim kedim 5 yasinda nerdeyse ve hala ayni bagimli davranis durumu devam ediyor. Resmen evin icinde birlikte yürüyoruz, köpek gibi hic yanimdan ayrılmıyor... ben nereye, o oraya.. :)

martuyl

Benimki de 2 aylıkken böyleydi :) Şimdi 5.ayımıza girdik, yine yanımda ama bu kadar darlamıyor :) Asıl yanında ve görebilecegin bi yerlerde olmadıgında kork zaten :))) Mutlaka bi iş ve yaramazlık peşinde oluyolar o zaman :D

meov

bizimkini ilk sahiplendiğimizde (3 aylık) o da dibimizdeydi. ben bilgisayar kullanırken koluma yatardı vs. nereye gitsek oradaydı.
şimdi 8 aylık oldu. hala biz nereye gitsek orada. ne yapıyorsak yapalım tepemizde dikiliyor.
tek bir fark var!
yavruyken temaslı duruyordu. şimdi mesafeli duruyor.

bskrkn

Ben kedimi sahiplendiğimde veteriner tahminen 7-8 aylık demişti ona rağmen sürekli kucağıma çıkıyordu dediğiniz gibi ben nereye o oraya evin içinde sürekli peşimde dolanıp duruyordu sonra sonra alıştı eve kendi kendine takılıyor artık ama hala her gece boynuma sarılıp uyuyor sürekli kucağıma geliyor bulaşık yıkarken omzuma tırmanıyor ve şimdi bir yaşını geçti maalesef hala aynı bu durum :D biraz huy meselesi sanırım bu sokakta belki de annesinden erken ayrıldı o yüzden bana karşı böyle muhtemelen sizinki de öyledir sizi annesi yerine koymuştur ki benim kedim 7-8 aylıkken böyle yapıyordu sizinki daha bebek çok normal yani :)