Çok Acil( Cevaplarsanız Sevinirim)

Arkadaşlar yarın öğleden önce erkek 8 aylık kedimi kısırlaştıracağim.Aslinda olumlu bakmıyoruk ama şuan mecbur kaldık.Neyse erkek olduğu için yarım saat süreceği söylendi randevu alırken kısırlaştırma öncesi ve sonrası tavsiyeleri verirseniz çok mutlu olurum.simdiden teşekkür ederim 💖
Bu arada kedim bu gecelik yine miyavlayacak ;(
(Mauvv mauv gibi)
Bu gecelik ne yapabilirim?

10 CEVAP

maviboncuk07

Kısırlaşır kısırlaşmaz niye kısır mamasını hazır ediyoruz onu gerçekten anlayamadım.

Belediyede mi kısırlaştıracaksınız ? Eğer belediye değilse bunları dert etmenize bile gerek yok.

tyguler

Bu gecelik akşam onu yorabilirsiniz.
Sonrasında kısır mama kullanmalısınız.
Eve geldiğinde:
Zıplamaya çalışacaktır, ona yardımcı olmalısınız
Yeşil-mavi kusabilir bizimki öyle kusmuştu anesteziyi
Vet ne zaman su, mama vereceğinizi söyler zaten
Kumunu temiz tutun iltihap, mikrop kapmasın.
Onu stres edecek şeyler bulunmasın.
Eve getirmeden once halıları kaldırın çünkü az bir şey kan gelebilir bu normaldir, lakin fazla akarsa derhal veterinere haber verilmeli ve ona göre davranılmalıdır.
Şu anlık aklıma bunlar geldi, eğer aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz

Veterinere kısırlaştıracağız.

Kısır mamasını hazır edin , Onu biraz yorun ve veterinere de sorular sorun. Ne yapacağınızı anlatacaktır zaten

Ayseenur10

Aslında kediniz 8 aylık olduğu için kilosu yerindeyse bir süre daha normal mamaya devam edebilir. Zaten anestezi sonrası kusmalar yaşanabiliyor yani hemen bi mama geçişi midesini daha çok yorup hassaslaştırabilir hekiminize sorun bu konuyu ama dediğim gibi hemen geçmemesi daha iyi

Teşekkür ederim

mihriii

veterinerin anlatması lazım aslında anlatmadı mı 12den sonra kesinlikle mama ve su vermeyin demişti bize operasyondan sonra da bir süre mama yiyip su içmemesi gerekiyor veterinerinize sorun değişir tabii kullanılan anesteziye göre falan

mihriii

evde bir oda hazırlayın saklanabileceği yerleri kapatın çok atlayıp zıplamamasına dikkat edin maması suyu ve tuvaleti de o odada dursun kumunu değiştirin

Ayseenur10

Ayrıca ameliyata 9-10 saat aç girmesi gerekiyor biz 12 den sonra mama vermemiştik. Ameliyatı erken bi saatte olmuştu eve geldiğinde yine bi 5-6 saat aç durdu yanlış hatırlamıyorsam