Mama Neden Dışkı Ve Ağız Kokusu Yapar

Mamaların dışkı ve ağız kokusuna sebep olmalarının nedeni nedir?

8 CEVAP

Srtczybk
Srtczybk

1814

Yok siz kendinizi güzelce ifade etmişsiniz de bu sitede yazılan cevapları okurken başına ağrı girmeyen insanlara Rabbim peygamber sabrı vermiş. Allah yardımcınız olsun :)

Allah allah yav ne kadar da ilginç bir cevap. Hiç böyle bir cevabı olacağını düşünmemiştim bu sorunun. Tebrik ederim valla ufkumu açtınız.


Hanımefendi her mama ağız ve dışkı kokusu yapmaz. Tabii ki dışkının normal bir kokusu vardır fakat bazı mamalar (n&d, sanabelle gibi) ekstra ağır bir kokuya neden oluyor. Ve saydığım mamalar içerik olarak çok temiz. Bu yüzden merak ediyorum izniniz olursa, neden mamadan mamaya ağız ve dışkı kokusu değişiyor, içerikteki ortak bir madde mi sebep oluyor buna acaba?

Sanırım kendimi iyi ifade edemedim:)


Kedim eve ilk geldiğinde bir süre proplanla beslendi. Fakat araştırınca aslında güzel bir mama olmadığını farkettim, sanabelle ve nd denedim. Proplan kullanırken NORMAL bir koku vardı dışkısında. Kaka kokuyordu. Bildiğimiz, düz kaka. Fakat sanabelle ve nd dışkı ve ağız kokusunda EKSTRA bir artış yarattı. Öğrenmek istediğim şey bu. Ben kedimin kakasını sadece meraktan kalemlerle oya oya inceleyen bir insanım, kokusundan tiksindiğim için sormuyorum, çiçek bahçesi gibi kokmasını da beklemiyorum ki bence zaten gül kokuyor kuzumun kakaları..


Sitede daha önce de çok okudum bunun gibi yorumları. Acana ve orijen marka mamalar da çok koku yapıyormuş. Proplan bunlara nazaran daha kalitesiz bir mama, neden o koku yapmazken daha iyileri yapıyor? Acaba gerçek et yediği için mi?


Lütfen bir kez daha parfüm kokmasını bekliyormuşum gibi cevap yazmayın ya bence zaten en kötü hali bile en kaliteli parfümden daha güzel kokuyor aşığım ben ona..

maviboncuk07
maviboncuk07

2334

Aslında benimki kaliteli mama yediğinde kokmuyor ağzı. Gourmet yaş mama yediğinde bariz bir ağız kokusu oluyor. Dışkıda da normal kokusu dışında ağır bir koku durumu hiç yaşamadım. Parazit koku yaparmış öyle demişti veteriner. Kumu, maması, ağız bakımı bunlar kokuya sebep olabilir bilemedim hep mis kokulu benim kuzum :)

mihriii
mihriii

118493

benimkininin kakası da geldiğinden beri hep aşşırı kötü kokuyor ilk başlarda maske takıyordum hatta dayanamıyordum yani dldmşsls kısırlaştırılmadan önce test yapıldı sağlıklı bi ara parazit tedavisi de gördü ama hep çokk kokuyor matisse kullanıyorum ağır kokan bi mama ben de mamadan olduğunu düşünüyorum

Mama , içindeki maddeler , kedinin sindirim sistemi ve metabolizması gibi birçok faktör var. Ayrıca dışkının kokmama ihtimali yok ya. Dior parfüm kokmayacak kakasını yaptığında sonuçta jadkhıoadjha

schembri2
schembri2

2607

İçerikle alakalı komple, genellikle balık içeriklilerde daha fazla olur o koku derler hep, mesela pastırma yiyenler bilir kokusunu ve sonrasını gibi 🐈😉

zhragurblk
zhragurblk

571

Bu nasıl soru hsnsjsnsjs ağzıyla yedikleri dışkıyla da o mamanın sindirilmiş halini çıkarttıkları için abi mantık biraz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 158 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 36743 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR