Kedim Gözünü Çok Kısıyor

Cook

Bugün hep sağ tarafına yattı uyandığında sağ gözü çok kızarmıştı kısıyordu fakat uyanalı 1 2 saat oluyo hala ara sağ gözünü kısıyor.Dışardan bir travma almadı veteriner de normal dedi ama emin olamadım bi size de danışmak istedim.Şimdiye kadar geçmesi gerekmez miydi?Dr animalla sildim bir kez bizdeki gibi ılık çay falan koyabilir miyim

10 CEVAP

mihriii

bilmiyorum normal mi ama evet çayla silebilirsiniz

mihriii

belki kılı kaçmıştır ben arada gözünde kıl görüyorum kendi kendine çıkıyor

Cook

Benim oğlanın da arada bir gözüne kum kaçıyor nasıl beceriyor bilmiyorum.Baktım ama göremedim.Kum kaçmış olabilir mi kaçmışsa o da çıkar mı ki kendi kendine.Ben hep elimi dezenfekte edip kendim alıyordum kaçtığında ama göremedim bu sefer

mihriii

bilmiyorum ya ben hiç kum görmedim gözünde

Nebu80

Kötüleşirse goturursun panik yapma

derence

Sokakta baktığım kedilerde hava çok soğuksa gözde yaş ve kısma olabiliyor. Sonra kendiliğinden geçen bir durum. Hava değişimi yaşadıysa sizinkinde de olabilir. Tabii veterinere gitmek en sağlıklısı.

pisicikimm

Benim kedim de çok kısıyordu bir ara. Meğer gözü aktığı içinmiş. Belki sizde de öyle bir durum söz konusu olabilir.

Cook

Gözünü hep düzenli temizlerim aslında çocukluğundan beri hiç çapaklanması bile olmamıştı.Çocuğumun tek sağlam yeri gözü kaldı zaten onu da öyle görünce telaş yaptım sanırım biraz geçti şimdi teşekkür ederiz

Cook

Teşekkürler herkese,çay koymadı denedim ama koydurmadı tabii ki.Biraz fazla temizledi o gözünü çok yaladı ama şimdilik bir sıkıntı görünmüyor.Zaten veteriner ziyaretlerimiz çok sık olduğu için gidince göstereceğim 🙏🏼

Cook

Gözünü hep düzenli temizlerim aslında çocukluğundan beri hiç çapaklanması bile olmamıştı.Çocuğumun tek sağlam yeri gözü kaldı zaten onu da öyle görünce telaş yaptım sanırım biraz geçti şimdi teşekkür ederiz