Kedim Galiba Dis Değiştiriyor

Canann61

Arkadaşlar kedim 8 aylık henüz diş değiştirmedi diş etleri kızarık hafiften dış mi değiştiriyor acaba iştahı kapalı bilen var mı

8 CEVAP

mihriii

olabilir benimki değiştiriyor arka dişlerinin diş etleri kızarık şu an biraz kuru mama pek yemiyor ama evde et tavuk falan haşlayınca yiyor bi öyle deneyin yiyecwk mi

Yüksek ihtimal diş değiştiriyor. Kızarık olan bölgedeki dişlerin etrafına bakın daha kızarık olan bi yer varsa orada diş değişimi oluyordur

ruthiees

arkasından diş geliyorsa ve ağız kokusu varsa diş değiştiriyordur

aslihan_e

Diş değiştirmediğine emin misiniz? Siz farketmeden değiştirmiş olabilir. 8 aylıkken çoktan tamamlaması gerekiyordu. 4. ayda değiştiriyor onlar. Gingivit olmuş olabilir. Bence bi vete kontrol ettirin. İştahının kapalı olması da sıkıntı.

aslihan_e

Hatta 3 aylıkken sizde değilse size değişmiş olarak gelmiş olabilir.

Buketbayraktar

8 ay diş değiştirmek için çok geç veterinere Danıştınız mı süt dişleri dökülmüş yeni dişler çıkmış oluyor. Belki son 1 2 diş çıkıyor olabilir ama daha önce hiç diş dökmemiş olması mümkün değil

mervevs

8 aya kadar çoktan değiştirmiş olması gerekirdi bence veterinere götürün

Canann61

Veteriner dedi bana zaten değiştiriyor olabilir diye