Yeni Doğum Yapan Kedi Kaç Gr Mama Yemeli ?

Sncakmak

Merhaba birkaç gün önce hamile bir kedi var eve girmek için çok ısrar edince kıyamadım ve eve aldım 2 gün sonra doğum yaptı köpeğim var (ailemin yanında şu am panik yapmayın) fakat kedi hiç beslemedim o yüzden bir bilgim yok. Anne kediyi günde kaç gram mamayla beslemeliyim ?

5 CEVAP

mihriii

mama kabı hep dolu olsun bence emziriyor sonuçta

Normal tabloya göre daha fazla yemeli. Şu kadar gram demek mantıklı olmaz. @mihriii nin dediği gibi kap hep dolu olsun çünkü yavru büyütecek çok ihtiyacı var

Sncakmak

Bir de bu yavruların şu an her ah gi bir hayati tehlikesi var mıdır acaba ? Bazı doğumlarda ölü bebekler oluyor maalesef. Ölümler doğum anında mı oluyor genelde yoksa 1-2 haftalık süreçte de yaşanabilir mi ? İlk gün tüm gün izlemedim bir tane bebek anne sütü içemedi neredeyse 5-6 saat boyunca (memeyi bulamadı) ben de diğerlerini annenin yanından alıp sadece onu koyarak emzirmesini sağladım (bir veteriner sitesimde gördüm) ama şu an çok rahatız etmek de istemiyorum açıkcası huzursuzluk etmemek adına. Doğru bir şey mi yapıyorum ? 1-2 hafta izlesem mi yoksa ?

tyguler

Bence heo dolu olsun kabı o kadar yavru besleyecek besine ihtiyacı var.

starthebudgie

Mama kabı sürekli dolu olmalı.Sizim verdiğinizden başka yiyecek yemiyorsa özelliklede