Kedilerdeki Corona Virüsünün Ciddiye Alınmaması

golsahyildirim

Arkadaşlar herkese merhaba, buradaki forumda bununla alakalı pek bilgilendirici soru-cevaba denk gelmediğim için yazıyorum. Özellikle sokak kedilerinin, ve barınaktaki iç içe yaşama durumundan dolayı kedilerde Corona virüsünün pasif olarak gözlenmesi olayı doğruymuş, evet. Fakat bu virüs aktifleşirse ne oluyor, neye dönüşüyor pek yazılmamış. Birçok kişi de bir şey olmaz demiş durmuş. Evde el bebek gül bebek baktığımız, maltlara yaş mamalara boğduğumuz kedicikler güçlü bağışıklık ve stressiz ortam avantajını ellerinde tutuyor. Fakat bir kedinin göz retinasında üveit, parlama+arka bacaklarda güçsüzlük, aşırı dengesizlik, halsizlik+ dışkılama problemi gözlemliyorsanız (büyük ihtimalle) corona virüsüne yakalanmış, bağışıklığı savaşacak gücü bulamayan bir kedi görüyorsunuz demektir. Veteriner hekimin maddi ve manevi yardımıyla orta yaşlı bir kediye 3 gündür iğne tedavisi uyguluyoruz, damlalar kullanıyoruz. Bulduğumda yerde sürünen, gözü çok kötü durumda olan kedicik, üçüncü günün sonunda (bugün) sendeleyerek de olsa çok hafif tempoda koştu, üç gündür dışkılamama serisini bozdu, biraz mama yiyor ve su içiyor. Sizlerden ricam bu gibi durumlar gözlemlerseniz lütfen duyarsız kalmayın, hekime gösterin, "fip'e dönmüştür çoktan" diyerek kaderine terk etmeyin.🙏🏻❤️ Patili dostlarımızın (evdeki veya dışardaki) bağışıklığının güçlenmesi için yapabildiğimiz kadar takviye yapalım.😻

3 CEVAP

tyguler

Takviye derken multivitamin, c vitamini falan mı kast ettiniz

tyguler

@golsahyildirim teşekkür ederim.

golsahyildirim

@tyguler Evet multi-vitamin takviyesi önemli oluyormuş bağışıklık düzenlemesi için :) Tabi ki iyi beslenme, hijyen vb. unsurlar da önem taşıyor.